„Lato wśród wydm” Agnieszki Krawczyk

0

Dębki latem to centrum wszechświata. Piękna plaża i rzeka Piaśnica, która rozlewa się srebrną płycizną, a dwa rodzaje wody, słodka i słona, spotykają się ze sobą. Nie ma piękniejszego miejsca nad Bałtykiem.

„Lato wśród wydm” Agnieszki Krawczyk to pierwszy tom nadmorskiej serii „Przylądek wichrów”, której akcja toczy się w prześlicznych Dębkach nad Bałtykiem.

Mały biały domek nad morzem to marzenie wielu z nas. Główna bohaterka, Matylda Radwan, przyjeżdża w takie miejsce, by pomóc w sprzedaży domu, którego nikt nie chce kupić. Jej zadaniem jest zmiana wystroju, by zachęcić potencjalnych klientów do kupna nieruchomości. W ciągu kilku letnich tygodni musi dokonać całkowitej metamorfozy z ograniczonym budżetem. Na szczęście spotyka studenta, który w zamian za miejsce na biwak, pomaga przy aranżacji.

Kobieta spodziewała się spokojnych wakacji w odosobnieniu, a w domu wciąż pojawiają się nowe osoby. Nie tylko wnętrze budynku się zmienia, w życiu Matyldy również zachodzą zmiany. Na jej drodze stają przystojny archeolog poszukujący skarbów we wrakach statków, tajemnicza młoda dziewczyna z sąsiedztwa, zwariowany autostopowicz czy stary rybak.

„Lato wśród wydm” to urocza, pełna słońca opowieść o oczekiwaniu, marzeniach i wielkich nadziejach, które nosimy w sercu, czasami bojąc się do nich przyznać. A życie potrafi nas zaskoczyć najbardziej niezwykłym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here