Nowości dla dzieci od wydawnictwa Media Rodzina

0

Przedstawiamy wam dwie nowości dla dzieci od wydawnictwa Media Rodzina. Pierwsza z nich uczy czytelnika, że warto wierzyć w siebie, a inność może być zaletą, która nas wyróżnia. Druga pokazuje, że nawet dzieci mają wpływ na świat, który je otacza.

Każdy człowiek jest inny. Różnimy się od siebie, zarówno wyglądem zewnętrznym, jak i cechami charakteru. Już małe dzieci chcą czuć się wyjątkowe i niepowtarzalne. Zgłębiamy swoją osobowość w celu poszukiwania przymiotów lub talentów, które mogą stać się naszą wizytówką. Zdarza się jednak tak, że łatwiej odnaleźć wady niż zalety. Podobna sytuacja ma miejsce w książce „Wszyscy jesteśmy wyjątkowi”. Autorka Katarzyna Baniewicz-Kowalczyk w dziewięciu zabawnych opowiadaniach, przemyca temat inności, potrzeby akceptacji oraz poczucia własnej wartości. Bohaterami książki zostały zwierzęta obdarzone ludzkimi cechami, które często mają niską samoocenę. Potrafią zaleźć wiele zalet u innych, jednak trudno im dostrzec własne mocne strony. Na szczęście w pobliżu są przyjaciele, którzy pomogą odnaleźć przymioty nadające każdemu wyjątkowość i niepowtarzalność.  Książka może stanowić punkt wyjścia do rozmowy z dzieckiem na temat tego, jak postrzega siebie oraz do wzmacniania jego poczucia własnej wartości.
Książkę zdobią ciekawe ilustracje stworzone przez Ewę Beniak-Haremską.

Autorką drugiej propozycji jest Karolina Grabarczyk, która zawarła w swojej książce „I ty możesz zmienić świat” historię 42 wyjątkowych dzieci pochodzących z różnych krajów. Bohaterzy pomimo swojego młodego wieku i niejednokrotnie trudnych warunków, w których przyszło im żyć, mieli wpływ na zmianę świata na lepszy. Znajdziemy tu między innymi historię chłopca, który w wieku dwunastu lat założył fundację dostarczającą bezdomnym dzieciom obuwie. Hindusa, który walczył o prawo do bezpłatnej nauki oraz pomagał dzieciom w Indiach zarejestrować się w urzędzie, aby miały akt urodzenia. Autorka przybliża także postać Jana Meli, który pomimo swojej niepełnosprawności pomaga osobom bez rąk i nóg uwierzyć w siebie. Biografie bohaterów zostały wzbogacone o ich ciekawe portrety, które stworzyła Nika Jaworowska-Duchlińska. W książce znajdziemy także adresy stron internetowych fundacji i organizacji, które zostały stworzone przez bohaterów.
„I ty możesz zmienić świat” to mądra i inspirująca książka, zawierająca ważne przesłanie. Pokazuje, że każdy z nas, nawet ten najmłodszy, może czynić dobro i mieć wpływ na świat, w jakim żyje.