„Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” Asia Gwis

0

Książek opisujących świat przyrody powstało już całkiem sporo. Co wyróżnia tę propozycję od innych? Dlaczego warto ją mieć? Przekonajcie się, czytając naszą recenzję.

„Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” to książka autorstwa Asi Gwis, graficzki i ilustratorki. Jak więc można się domyślać, jest to propozycja głównie obrazkowa. Ilustracje są przepiękne, bogate zarówno w kolory, jak i w szczegóły. Odzwierciedlają realistycznie poszczególne gatunki. Książka ukazuje, jak bardzo różnorodny jest ptasi świat. Z propozycji tej można dowiedzieć się jakie rodzaje piór ma ptak, jak wyglądają jaja i domy poszczególnych gatunków oraz co robią ptaki w nocy. Na tym różnorodność gatunków się nie kończy. Są przecież ptaki małe i duże, kolorowe i szare, te z długimi i krótkimi dziobami. Autorka przedstawia również mieszkańców Amazonii, wsi oraz miast.

„Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” zawiera wiele ciekawostek, które z pewnością zainteresują młodego czytelnika. Autorka dodatkowo rozbudowała książkę o zadania, dlatego czytając ją, nie ma mowy o nudzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here