„Góra i dół. Zobacz, jak niesamowita jest przyroda” Hanako Clulow

0

„Góra i dół. Zobacz, jak niesamowita jest przyroda” to nowość Wydawnictwa Adamada. Jeżeli wasze pociechy lubią przyrodę i niespodzianki, to ta książka z pewnością im się spodoba.

„Góra i dół. Zobacz, jak niesamowita jest przyroda” ukazuje zwierzęta oraz rośliny żyjące na sawannie, biegunie północnym oraz w innych zakątkach świata. Oryginalnym i zaskakującym pomysłem jest ukazanie świata przyrody w dwóch płaszczyznach, czyli tytułowej góry i dołu. Każda z ilustracji zawiera dodatkową, ruchomą zakładkę, po której otwarciu otrzymujemy poprzedni obrazek wzbogacony o drugą płaszczyznę. Oczom czytelnika ukazuje się świat skrywany pod ziemią, taflą wody lub w jaskini. Książka została zilustrowana w przepiękny sposób przez Hanako Clulow. Obrazki są rozbudowane, zawierają wiele elementów, co sprawia, że pozycję tę można traktować zarówno jako książkę obrazkową, jak i tradycyjną do czytania. Kolorystyka ilustracji jest stonowana, przyjemna dla oka. Patricia Hegarty, Tanera Simons na stosunkowo niewielkiej liczbie stron zawarły całą masę ciekawostek. Czytelnik dowie się m.in. w jaki sposób foka utrzymuje ciepło w zimnej wodzie, ile centymetrów ma skóra nosorożca oraz ile godzin śpi leniwiec.
„Góra i dół. Zobacz, jak niesamowita jest przyroda” to pozycja uniwersalna, którą można polecić zarówno przedszkolakom, jak i młodszym dzieciom w wieku szkolnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here