„Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować” Katarzyna Kozłowska

0

Tytułowych bohaterów możecie znać już z wcześniejszej książki Katarzyny Kozłowskiej „Feluś i Gucio idą do przedszkola”. Tym razem sympatyczne postacie pokażą dzieciom jak zachować się w różnych sytuacjach.

To pozycja, która ma nie tylko bawić, ale także uczyć. I to nie tylko dzieci, również dorosłych. „Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować” to książka zawierająca zasady savoir-vivre dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym. Zasady zostały przedstawione w formie scenek z życia Felusia. Ukazują perspektywę chłopca, który jest wzorem do naśladowania oraz misia Gucia, który nie zawsze przestrzega obowiązujących reguł. Młody czytelnik dowie się, że każdy czuje inaczej, warto pomagać oraz szanować cudzą własność. Nauczy się, w jakich sytuacjach warto używać magicznych słów: dziękuję, przepraszam i proszę. Rodzic otrzyma natomiast wskazówki, w jaki sposób uczyć pociechy zasad dobrego wychowania. W książce znajdziemy wiele pytań otwartych kierowanych do Gucia, które mogą stać się płaszczyzną do rozmowy z dzieckiem na konkretny temat.

Nie sposób nie wspomnieć o stronie wizualnej książki. Ilustracje zostały wykonane przez Mariannę Schoett, przedstawiają świat w realistyczny i humorystyczny sposób. Kolorystyka książki jest stonowana, nienachalna. Pozycja ma duży format i kartonowe, bardzo trwałe strony. „Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować” to wartościowa i mądra książka. Polecamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here