„Co się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało” John Farndon

0

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak odczuwamy smak i zapach lub co sprawia, że rośniemy? Wydawnictwo Adamada zaprasza nas w podróż w głąb ludzkiego ciała.

Każde dziecko przechodzi przez okres fascynacji swoim ciałem. Najpierw zauważa jedynie, że ma ręce i nogi. Z czasem jego obserwacje są coraz bardziej wnikliwe. W końcu przychodzi moment, gdy zaczyna zastanawiać się, jak to się dzieje, że oddycha czy chodzi. John Farndon stworzył ciekawą książkę, która ułatwi rodzicom znalezienie odpowiedzi na wiele z zadawanych przez dzieci pytań. W książce przeczytamy między innymi o tym, na czym polega mówienie, jak pracują mięśnie oraz czym zajmuje się wątroba. Znajdziemy tu informacje o układzie pokarmowym, krwionośnym i oddechowym. „Co się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało” to książka wypełniona ciekawostkami. Pozycja ta zawiera pomysłowe i humorystyczne ilustracje, które ukazują budowę ciała człowieka oraz pomagają zrozumieć, w jaki sposób działają jego poszczególne elementy.

Książkę polecam szczególnie starszym dzieciom. Czasem w kilku zdaniach autor przedstawia skomplikowane procesy. Jest tu też sporo terminów biologicznych, które wyjaśniono w słowniczku znajdującym się na ostatnich stronach.