Spotkanie autorskie z Krzysztofem Kokotem

0
Plakat MOK

Przed nami kolejne spotkanie autorskie w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Tym razem będziemy mieli okazję porozmawiać z poetą Krzysztofem Kokotem.

Krzysztof Kokot swoją przygodę z poezją rozpoczął w 2004 r. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów poetyckich, a jego wiersze prezentowane były w prasie krajowej, czasopismach aptekarskich i almanachach. Pisze zarówno w języku literackim, jak i po śląsku. W dorobku ma kilka tomików poezji, a jednym z jego zauroczeń jest haiku. Pasja do tej pochodzącej z Japonii formy poetyckiej zaowocowała publikacjami w światowych wydaniach prasy japońskiej i europejskiej, a także wyróżnieniami w światowych konkursach i antologiach. Próbuje również pisać scenariusze – wygrał siódmą edycję konkursu „Jednoaktówka po śląsku”.

Krzysztof Kokot jest miłośnikiem przyrody, gór i samotnych dalekich podróży, dlatego ma w swoim dorobku wiersze, które powstały w dalmatyńskich zaułkach, na Jamajce, na małych filipińskich wyspach, na indonezyjskim wulkanie Krakatau i pachnącym przyprawami Zanzibarze.

Gospodynią spotkania będzie mysłowicka poetka Grażyna Janota.

5 kwietnia, godz. 18, Galeria M2 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7. Wstęp wolny!

Nadesłano: MOK