Pomóż mysłowickiej poetce wydać tomik wierszy

0
fot. nadesłano

Wydanie książki nie jest łatwe. Skład tekstu, korekta, redakcja, dobranie ilustracji czy fotografii, projekt okładki, wreszcie druk. Gdy pisarz zdecyduje się wydać książkę własnym sumptem, jest jeszcze trudniej. Przed takim wyzwaniem stoi mysłowicka poetka Gabriela Kotas. Każdy z nas może pomóc i liczyć na specjalne podziękowanie od autorki.

Gabriela Kotas mieszka w Ławkach. Jest autorką blogu www.dojrzalosc-gabi.blogspot.com, zbiorów wierszy „Pogodna dojrzałość” i „Uśmiech codzienności” oraz trzech książek dla dzieci. – Wszystkie moje projekty finansuję sama, z pomocą męża i misiów, które sama dziergam na szydełku, a wielokrotne wołanie o pomoc odbija się za każdym razem jak przysłowiowy groch – mówi poetka. I dodaje, że ostatnio bardzo skupiła się na twórczości adresowanej dla najmłodszych, ale nie zapomniała o swoich starszych czytelnikach. – Po wakacjach muszę dodrukować książeczkę „Lekcje przyjaźni” ilustrowaną przez dzieci z całej Polski, ponieważ rozeszła się jak ciepłe bułeczki, a także wydać jej kolejną część, bo piesek Mikuś skradł serca czytelników. A dorośli czekają. I to właśnie dla nich chcę wydać trzeci tomik pt. „Anielska ławeczka”, w którym znajdować się będą najpiękniejsze wiersze z dwóch pierwszych tomików oraz najnowsze, zamieszczone tylko na blogu – tłumaczy Gabriela Kotas.

O pomoc w tym przedsięwzięciu autorka prosi wszystkich mysłowiczan. Na portalu www.polakpotrafi.pl do 10 września trwa zbiórka pieniędzy, dzięki którym będzie mogła sfinansować wydanie najnowszej książki. Każdy, kto wpłaci 15 zł i więcej, może liczyć na upominek, np. tomik „Anielska ławeczka” czy aniołka wykonanego na szydełku przez samą panią Gabrielę. – Jeśli kwota przekroczy tę zaplanowaną na wydanie tomiku, to z wielka radością ogłoszę wam, że przyczyniliście się do wydania kolejnej książeczki dla dzieci. Sierpień to miesiąc, w którym się urodziłam, i właśnie dlatego wybrałam go, aby prosić was o pomoc. Może z tej okazji chcielibyście wręczyć mi urodzinowego kwiatka, bym mogła dowiedzieć się, że to co robię, ma sens – mówi Gabriela Kotas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here