fot. wydawnictwo Jaguar

Thriller napisany przez popularną modelkę i aktorkę we współpracy z autorką bestsellerowych powieści dla dorosłych i młodzieży. Pełna zaskakujących zwrotów akcji opowieść o nastolatkach, którzy borykają się z różnymi problemami, szukają swojego miejsca i próbują poznać samych siebie.

Bohaterowie powieści, Red, Leo, Rose i Naomi, to czwórka przyjaciół, którzy na potrzeby szkolnego zadania stworzyli zespół muzyczny. Każdy z nich posiada inną, ciekawą osobowość, a także niekonwencjonalny wygląd. Nastolatków łączy nie tylko wspólna pasja i miłość do muzyki, ale też codzienne problemy. Zespół jest odskocznią od nostalgicznej i przytłaczającej prozy życia. Jeszcze bardziej zbliża ich zaginięcie jednej z dziewczyn. Przyjaciele postanawiają zagrać koncert na jej cześć, a także rozwikłać zagadkę jej zniknięcia.

Dzięki tej powieści dowiadujemy się, jak współcześni nastolatkowie postrzegają rzeczywistość, jakie problemy spotykają na swojej drodze i w jaki sposób sobie z nimi radzą. Autorki mocno podkreślają fakt, że priorytetem dla dzisiejszego pokolenia jest internet i komunikacja poprzez social media. W książce znajdują się nawet screeny SMS-ów, czatów czy postów z Instagrama.

Język jest lekki i przystępny, niestety pełny przekleństw, więc książka raczej nie będzie odpowiednia dla młodych czytelników. Za to dorosłym na pewno pomoże w zrozumieniu niektórych zachowań nastolatków, ponieważ Cara Delevingne porusza wiele trudnych i ważnych tematów. Historia do końca trzyma czytelnika w napięciu, a zakończenie zaskakuje i sprawia, że ma się ochotę na ciąg dalszy.

Jeśli chcecie poznać bliżej świat bohaterów powieści, weźcie udział w naszym konkursie. Razem z wydawnictwem Jaguar przygotowaliśmy dla was jeden egzemplarz „Mirror, Mirror”. Na adres a.nocon@gazetamyslowicka.com wyślijcie swoje imię i nazwisko oraz tytuł książki. Spośród nadesłanych zgłoszeń wylosujemy jednego zwycięzcę, z którym skontaktujemy się mailowo. Macie czas do 31 grudnia włącznie. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię