Literatura „z wąsem” przy Oświęcimskiej

0
fot. MBP

Założeniem kolejnej akcji czytelniczej w filii bibliotecznej przy ul. Oświęcimskiej jest promocja literatury dla mężczyzn, chłopców, facetów, zainicjowana w Dniu Chłopaka i zaplanowana na cały październik.

Inicjatywa pod hasłem „…z mężczyzną w tytule”, połączona z wystawą rysunków dżentelmenów, promuje książki, w których występuje wspólny mianownik – on – mężczyzna, chłopak, partner, mąż, kolega – ujęty w cudzysłów na tytułowej stronie okładki. Czytelnicy zachęcani są do wypożyczania książek o mężczyznach, dla mężczyzn i z mężczyzną w roli głównej, sięgania m.in. po klasykę kryminału Agathy Christie – „Mężczyznę w brązowym garniturze”, sensacyjnego „Mężczyznę, który nienawidził kobiet” Stiega Larssona, poradnik psychologiczny „Dobry mąż – udane małżeństwo” Roberta Marka Altera czy napisane w formie ciekawego dokumentu „Dziwactwa i sekrety władców Polski” Iwony Kienzler.

Książki „dla mężczyzn” można łatwo odnaleźć na regałach oznaczonych charakterystycznym wskaźnikiem, czyli czarnym wąsem. Dodatkowo czytelnicy wypożyczający książki tej akcji obdarowani zostają przez bibliotekarzy symboliczną „muszką do garnituru” z doczepioną sentencją znanych autorów, poetów i filozofów, próbujących ująć w słowa kwintesencję męskiej natury. Zapraszamy!

Nadesłano: MBP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here