Książki na długie, jesienne wieczory. KONKURS

0
fot. Wydawnictwo Poznańskie/Czwarta Strona

Zarówno czytelnicy ciekawi świata, jak i miłośnicy literatury obyczajowej znajdą pozycje dla siebie w konkursie, który przygotowaliśmy wspólnie z Wydawnictwem Poznańskim i Czwartą Stroną. Do wygrania mamy po jednym egzemplarzu książek „I cóż, że o Szwecji” i „Właśnie dziś, właśnie teraz”. Co zrobić, by o nie powalczyć? To banalnie proste. Sprawdźcie!

„I cóż, że o Szwecji”, Natalia Kołaczek. To pozycja zarówno dla osób zainteresowanych podróżami, chcących poznać lepiej Szwecję, jak i dla tych, którzy po prostu szukają dobrej książki. Szwecja, kraj na pozór odległy i niedostępny, w ujęciu autorki jawi się jako ciekawa i bardziej bliska. Czy wiecie, że Szwedzi zwracają się do siebie na „ty” bez względu na wiek, a językiem angielskim posługuje się tam ponad 80% mieszkańców? W książce znajdziecie też ciekawostki na temat kuchni szwedzkiej, sprzedaży alkoholu w tym kraju, tolerancji oraz tego, co potrzebne jest Szwedom do osiągnięcia szczęścia. Autorka opisuje Szwecję przez pryzmat jej mieszkańców, kultury, tradycji oraz prawa. Całość napisana jest w sposób lekki, przystępny, okraszona nutą humoru.

„Właśnie dziś, właśnie teraz”, Karolina Wilczyńska. Tytuł dla osób szukających książek wypełnionych po brzegi emocjami. Autorka opisuje historie trzech kobiet, których drogi los skrzyżował w jednym momencie. Bohaterki borykają się z różnymi problemami rodzinnymi: alkoholizmem, przemocą, obojętnością, trudami opieki nad starszą osobą. Czytelnik z każdą kolejną stroną lepiej poznaje ich losy i wspólne z nimi przeżywa skrajne emocje, od współczucia do złości.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy jeden egzemplarz „I cóż, że o Szwecji” i jeden egzemplarz „Właśnie dziś, właśnie teraz”. Aby zdobyć którąś z książek, należy do 20 października na adres redakcja@gazetamyslowicka.com przesłać swoje imię i nazwisko. Zwycięzców wylosujemy spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń i skontaktujemy się z nimi mailowo.