„Ubrały się” w książki i wygrały konkurs

0
fot. MBP

Z okazji Tygodnia Bibliotek filia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Oświęcimskiej zorganizowała dla swoich czytelników uroczyste podsumowanie konkursu „Ubierz się w książkę, czyli sleeveface w bibliotece”, połączone z pokonkursowym wernisażem nagrodzonych prac.

Spotkanie rozpoczęło się multimedialnym pokazem, który prezentował zebranym fenomen i podstawowe zasady sztuki sleeveface, czyli metody fotografowania osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała lub wkomponowania książki w adekwatne do okładki otoczenie, a także innych niekonwencjonalnych form promocji książek.

W konkursie wzięły udział 23 prace fotograficzne oceniane pod względem kompozycji kadru, spójności książki z fotografowanym otoczeniem, potraktowania jej jako centralnego elementu zdjęcia i pomysłowości twórcy. Pierwsze miejsce zdobyła Sara Bugaj z Gimnazjum nr 3 za zdjęcie z książką „Ja, anielica” (K. Miszczuk), drugie Małgorzata Kot z Gimnazjum nr 1 za zdjęcie z książką „Cafe Plotka” (M. Fox), a trzecie pani Justyna Walendzik za zdjęcie z książką „Marsjanin” (A. Weir).

Jury przyznało również pięć wyróżnień, które przypadły: Joannie Mol (Gimnazjum nr 1), Olivii Osowskiej (Gimnazjum nr 1), Aleksandrze Frąckowiak (Gimnazjum nr 1), Patrycji Lisoń (Gimnazjum nr 3) i Jakubowi Krajewskiemu (Szkoła Podstawowa nr 9).

Symbolicznym przecięciem wstęgi przez finalistki konkursu otwarta została wystawa pokonkursowych prac fotograficznych, którą przez cały maj można oglądać w filii nr 7.

Nadesłano: MBP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here