Anegdoty i „cząstki poezji”. Spotkanie z Krystianem Pryndą

0
fot. MBP

24 maja w filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Krystianem Pryndą, dziennikarzem, publicystą, reportażystą i poetą, mieszkańcem naszego miasta. Prowadził je Jacek Turalik, animator kultury i instruktor Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Krystian Prynda przez prawie 30 lat był związany z katowicką popołudniówką „Wieczór”. Do tej pory uprawia publicystykę kulturalną i społeczną, współpracuje z prasą lokalną i polonijną. Ma na swoim koncie kilka tomików poetyckich, jego utwory znajdują się także w almanachach i antologiach.

Spotkanie miało formę rozmowy-wywiadu z Krystianem Pryndą prowadzonego przez Jacka Turalika. Dialog dotyczył pracy dziennikarskiej autora, jego twórczości poetyckiej oraz udziału w gremiach jurorskich w licznych konkursach teatralnych i literackich. Rozmowa przeplatana była tekstami poety czytanymi przez Jacka Turalika: wierszami, sentencjami, aforyzmami i limerykami, często pełnymi humoru czy wręcz sarkazmu. Takimi jak te z tomiku „Lapidaria”: „Bez zębów czy protezy trudno ugryźć się w język”, „Bankowcy lubią rachunki pod warunkiem, że nie są to rachunki sumienia” czy „Kicz nawet w złotej ramie pozostanie kiczem”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Mysłowicach oraz czytelnicy biblioteki. Autor bardzo zachęcał młodzież do prób literackich, udziału w konkursach dla młodych twórców i pisania nie tylko „do szuflady”.

Polecamy czytelnikom lekturę utworów Krystiana Pryndy – tomiki poezji są dostępne w filii nr 7 MBP przy ul. Oświęcimskiej.

Nadesłano przez: MBP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here