O skandalach historii w MBP

0
fot. MBP

28 maja w filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z odważną autorką książek historycznych – Elwirą Watałą.

Pisarka urodziła się w Rosji, doktoryzowała z zakresu filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Śląskim, a habilitowała na Uniwersytecie Moskiewskim. Od lat mieszka i pracuje w Gliwicach. Jest autorką wielu monografii i książek wydanych w cyklu „Skandale historii”, a jej celem, co sama podkreśla, jest ukazywanie pomijanych w dostępnych publikacjach czy odmiennych od oficjalnych wersji znanych z podręczników szkolnych obyczajów władców i czołowych postaci z kart dziejowych.

Podczas spotkania z czytelnikami Elwira Watała opowiedziała o swojej pracy nad dokumentami historycznymi w niedostępnych wcześniej radzieckich archiwach oraz przedstawiła swoje publikacje. Skupiła się na wydanej w 2013 r. „Córce Stalina” – biografii Swietłany Allilujewej, którą poznała osobiście w latach 80. oraz na drugiej części tej książki wydanej rok później pod tytułem „Kobiety wokół Stalina. Kochanki i katorżniczki”.

Obecnie pisarka pracuje nad częścią trzecią, która ukaże się jesienią. Atrakcją spotkania była możliwość zakupu książek z dedykacją autorki. Biblioteka również wzbogaciła się o ciekawe pozycje, niedostępne już na rynku wydawniczym, do lektury których serdecznie zapraszamy.

Nadesłano przez: MBP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here