Wielka wymiana książek w Stacyji Myslowitz!

0
Plakat promujący wydarzenie

Stacyja Myslowitz i Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach zapraszają na bookcrossingową akcję z okazji Święta Wolnych Książek.

Wszyscy miłośnicy książek, którzy 17 czerwca przyjdą do Stacyji Myslowitz (ul. Powstańców 14) w godzinach od 11 do 18, będą mogli dokonać wymiany książek. Wystarczy przynieść swoją przeczytaną książkę, która zalega na półce i wymienić ją na inną, w podobnej kategorii tematycznej i jakościowej. W ten sposób można odświeżyć domową biblioteczkę i wypuścić książki w świat, aby trafiły do innych czytelników.

To już XI edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. W tym roku hasło przewodnie brzmi: „Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi radością czytania”. Idea święta narodziła się w 2003 roku i ma na celu promowanie czytelnictwa. Uwalnianie książek daje innym szansę na ich przeczytanie, książki zaś nabierają życia, bo są w ręku czytelników. Bookcrossing czyni wszystko, by nie zaginęła sztuka czytania, wspiera i rozwija czytelnictwo w różnorodnych jego formach, przywracając książce jej należne miejsce. Więcej o bookcrossingu pisaliśmy tutaj.

Zapraszamy do wymiany książek w najbliższy wtorek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here