Spotkanie pasjonatów literatury Dyskusyjnego Klubu Książki

0
fot. UM Mysłowice

Kwietniowe spotkanie mysłowickich pasjonatów literatury z Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było powieści Jodi Picoult „Dziewiętnaście minut”, której treść poruszyła wszystkich klubowiczów.

„Dziewiętnaście minut” to historia, która powinna skłonić każdego rodzica do refleksji – na ile zna własne dziecko i czy naprawdę wie, co rozgrywa się w jego życiu? To apel do rodziców, którzy w pogoni za pieniądzem, dobrobytem czy sławą tracą kontakt ze swoimi dziećmi i pozostają głusi na ich wołania o pomoc.

Bohater powieści Peter Houghton, pochodzący z pełnej i kochającej rodziny, jako siedemnastoletni chłopiec od wielu lat poniżany i wyśmiewany przez szkolnych kolegów postanawia położyć temu kres. Z plecakiem pełnym broni dopełnia zemsty na swoich oprawcach i na zawsze zmienia życie mieszkańców Sterling.

Problem przemocy wśród nastolatków, zamachów w szkołach i w miejscach publicznych jest niestety wciąż aktualny i każdemu bliski. Książka Picoult jest doskonałą przestrogą przed konsekwencjami nienawiści i przemocy – wywołuje w czytelniku skrajne emocje. Polecana dla młodzieży, rodziców, pedagogów i psychologów śmiało może wejść na listę szkolnych lektur.

W drugiej części spotkania klubowicze mieli okazję odbyć podróż do Ziemi Świętej dzięki wspomnieniom członków DKK, którzy uczestniczyli w wyprawie Izrael – Jordania. Każdy uczestnik spotkania otrzymał na pamiątkę mały upominek ze świętego miejsca.

Na zakończenie moderator klubu Teresa Kamela wręczyła wszystkim uczestnikom spotkania różę z okazji minionego Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) oraz zapoznała z genezą tego święta i jego obchodami na świecie.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 23 maja o godz. 17.30 i dotyczyć będzie życia i twórczości Juliana Tuwima, z okazji obchodów roku poświęconego właśnie temu poecie.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here