Kolejny tomik poezji Kamińskiego

0
fot. Benedykt Kamiński

Przed Bożym Narodzeniem zeszłego roku pisaliśmy o mysłowickim poecie Benedykcie Kamińskim. Wydał on wówczas swój pierwszy tomik poezji – „Wiersze”. Niespełna rok później, we wrześniu, Kamiński przypomniał się miłośnikom liryki tomikiem „Taniec Derwisza”.

Wiersze zebrane w „Tańcu” opatrzone są mottem: „Miłość jest jak słońce. Chociaż nie zawsze ją widzisz, to jednak ufasz, że istnieje”. I miłość właśnie, raz ukazana w różowych barwach, raz w odcieniach szarości, obecna jest na prawie każdej stronie tomiku. Przeplata się z tęsknotą, z nostalgią, z licznymi wspomnieniami. Tomik Kamiński zadedykował swojej żonie – „za nieocenioną pomoc i wsparcie”. Poezja ta jest czymś w rodzaju podziękowania za dziesięciolecia wspólnego życia, wspólnej drogi. Poeta uważa, że jego twórczość pozostawi po nim ślad na świecie. – Tak długo istnieje pamięć o człowieku, dopóki jest dostęp do informacji o nim – mówi. I jest wdzięczny swojej żonie, bo to dzięki niej odważył się pokazać światu swoją twórczość. Najpierw za pośrednictwem internetu, potem w postaci tomików wierszy.

„Taniec Derwisza” dostępny jest w bibliotece miejskiej przy ul. Strumieńskiego. Wszystkich, którzy chcą zapoznać się z poezją mysłowiczanina odsyłamy do tamtejszej czytelni. A Benedyktowi Kamińskiemu życzymy niekończącej się weny twórczej i kolejnych sukcesów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here