„Wyprawy do El Dorado” recenzja gry

0

Polska wersja „Wyprawy do El Dorado” stworzona przez Reinera Knizi trafiła, w końcu na półki sklepowe.

„Wyprawy do El Dorado” dostarcza graczom wielu emocji. Uczestnicy zabawy wcielają się w rolę poszukiwaczy i próbują odnaleźć tytułowe, legendarne miasto. Liczą na łatwy zarobek i duże bogactwo. Wyścig wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do El dorado. Podczas rozgrywki gracze budują własne talie kart, dzięki nim przemieszczają swój pionek po planszy.

W planszówkę może zagrać od dwóch do czterech graczy. W obu wariantach gra się dobrze skaluje. Dynamika rozgrywki jest dość duża, kolejne rundy przebiegają stosunkowo szybko.„Wyprawa do El Dorado” posiada proste zasady. Nowy gracz z pewnością szybko je pojmie. Dołączona instrukcja jest przejrzysta i zwięzła.

Rozgrywka przewidziana jest na ok. 45 minut, jednak bardziej doświadczeni gracze z pewnością ukończą wyścig w krótszym czasie.

Wszystkie elementy gry są solidnie wykonane. Oprawa graficzna jest kolorowa, czytelna i funkcjonalna. Pudełko ma dość duże rozmiary, wolałabym, aby było trochę mniejsze.

Pod kątem regrywalności gra ta wypada całkiem nieźle. Gracze losują karty, mają możliwość zmiany ułożenia planszy oraz użycia dodatkowego wariantu gry.

„Wyprawy do El Dorado” jest ciekawą przygodówką, w której gracze muszą wykazać się umiejętnością planowania oraz myśleniem strategicznym. Planszówkę polecamy dla dzieci powyżej 10 lat. Warto na koniec dodać, że „Wyprawa do El Dorado” była nominowana do nagrody „Spiel des Jahres”.

Więcej informacji na temat gry znajdziecie na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here