fot. Portal

Portal Games zapowiedziało właśnie dwie duże premiery na początek września. Pierwszą z nich będzie Ethnos, nowy tytuł w ofercie wydawnictwa, natomiast drugą Wulfsburg, dodatek do Zombicide: Czarna Plaga.

Ethnos to gra planszowa dla dwóch do sześciu osób, w której zadaniem graczy będzie zdobycie pozycji Króla Ethnos. Zwycięży ten, kto otrzyma najwięcej Chwały poprzez przejęcie kontroli nad największą liczbą Królestw i zgromadzenie wokół siebie największej liczby Sojuszników.

W trakcie rozgrywki rozciągniętej na Trzy Ery gracze będą zbierać członków dwunastu rozproszonych Plemion i tworzyć z nich Oddziały Sojusznicze, które z kolei będą przejmować i sprawować kontrolę nad Sześcioma Królestwami. Gracze będą też wybierać Dowódców swoich Oddziałów, gdyż tylko oni udzielać będą swoich specjalnych zdolności podczas wyścigu po Chwałę i władzę.

Ethnos to wymagająca gra strategiczna oferująca mnóstwo kombinacji Sojuszników, Dowódców i ich zdolności. Została zaprojektowana przez Paolo Moriego, autora takich tytułów, jak Libertalia, Vasco da Gama, Dogs of War czy Unusual Suspects. Za ilustracje odpowiada John Howe, autor ilustracji do książek Tolkiena i wielu gier planszowych osadzonych w Śródziemiu. Jego prace możecie kojarzyć m.in. z The Hobbit, War of the Ring, Middle-Earth Quest, Lord of the Ring: The Confrontation, Hunt for the Ring, a także Magic: The Gathering.

W Polsce Ethnos wydawany jest na licencji CMON (Blood Rage, The Others, The Godfather: Imperium Corleone) przez Portal Games (Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium, Neuroshima HEX). Premiera gry będzie miała miejsce 5 września. Ruszyła już przedsprzedaż w sklepie internetowym Portal Games. Grę zgarniecie z 15-procentową zniżką. Preorder potrwa do poniedziałku 3 września do godz. 12 lub do wyczerpania zapasów. Wysyłka egzemplarzy zamówionych w przedsprzedaży rozpocznie się po tuż po jej zakończeniu. Gra powinna dotrzeć do zamawiających w dniu premiery.

Wulfsburg to ogromny dodatek rozszerzający świat Zombicide o nowe możliwości. W środku pudełka znajdziecie nowy rodzaj Zombie. Teraz podczas rozgrywki gracze będą mogli spotkać na swojej drodze Wilki Zombie. Ten niebezpieczny przeciwnik jest najszybszym wrogiem, z jakim przyjdzie się spotkać Ocalałym. Wilki Zombie posiadają aż trzy aktywacje.

W ręce nekromantów oddano również nowy rodzaj Abominacji: Wilczą Abominację. Ten przerażający potwór jest równie silny, jak znana wam już podstawowa wersja Abominacji, ale jest równie szybki, co jego wilczy pobratymcy i również posiada trzy aktywacje.

W ręce Ocalałych trafi także piętnaście nowych, unikatowych przedmiotów, które pozwolą przeciwstawić się szarej hordzie. Do samej grupy Ocalałych dołączają cztery nowe postacie: Drow – Morrigan, Kuszniczka – Ariane, Mag Bitewny- Karl oraz Tropiciel – Theo. Z czterema dodatkowymi postaciami będziecie mogli zmierzyć się z dziesięcioma nowymi misjami osadzonymi w świecie Zombicide: Czarna Plaga. Premiera rozszerzenia już 5 września.

Nadesłano: Portal Games

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię