Portal Games wydaje polską wersję Pasikonika i mrówki

0
fot. Portal

Pasikonik i mrówka to kolejna pozycja w bestsellerowej serii Bajkogier. Gra ukaże się już w lipcu.

Tym razem będziecie mieli możliwość wcielenia się w przedsiębiorczą mrówkę albo sprytnego pasikonika starającego się wykorzystać jej ciężką pracę. Dobierzcie i ułóżcie w kwadracie okrągłe karty ścieżki reprezentujące plony, które mrówka i pasikonik próbują zebrać.

Gracz wcielający się w mrówkę ustawia swoje pionki na kartach w kształt trasy wędrówki mrówki i w tajemnicy wybiera rodzaj plonu, który chce zebrać. Gracz wcielający się w pasikonika zgaduje, gdzie ukrywa się i pracuje mrówka. Jeśli odgadnie, sam zbierze odpowiednie karty, ale jeśli mrówka przechytrzy skocznego owada, ten pozostanie z niczym. Zebrane karty ścieżki przekładają się na punkty zwycięstwa, planszę uzupełnia się do wyjściowego kwadratu, a role pasikonika i mrówki przechodzą na kolejnych uczestników rozgrywki, zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Klimat, prosta mechanika, prześliczne ilustracje i dwa tryby rozgrywki sprawiają, że nie raz będziecie wracać do Pasikonika i mrówki. To znakomita pozycja dla dzieci, ale także dla rodziców, którzy chcą wprowadzić swoje maluchy w świat gier planszowych.

Pasikonik i mrówka to gra planszowa przeznaczona dla dwóch do czterech osób w wieku od ośmiu lat. Rozgrywka trwa zwykle ok. 30 minut. Pudełko z grą w kształcie księgi zawiera m.in. planszę do liczenia punktacji, karty ścieżek, pionki mrówek i pasikonika oraz instrukcję. Oprócz samej gry w pudełku znajduje się też miniksiążeczka z bajką, którą można przeczytać młodemu graczowi przed rozpoczęciem rozgrywki, by zanurzyć się w klimacie opowieści.

Bajkogry to seria gier planszowych tworzonych na podstawie klasycznych bajek dla dzieci. W serii ukazały się po polsku także Trzy małe świnki, Baba Jaga oraz Żółw i zając, która zdobyła nagrodę Najlepszej dziecięcej gry planszowej 2015 roku.

Nadesłano: portalgames.pl