Czerwcowe nowości i zapowiedzi wydawnictwa Rebel

0
fot. Rebel

Postapokaliptyczni Ocaleni, dodatki do Szeryfa z Nottingham, Splendoru czy Pokoju 25 to tylko część nowości i zapowiedzi wydawnictwa Rebel na najbliższe miesiące.

Ocaleni to gra dla 2-4 osób bazująca na zarządzaniu zasobami, w której będziecie walczyć ze sobą o przetrwanie w świecie ponownie opanowanym przez naturę. Mechanika „worker placement” sprawi, że poczujecie się tak, jakbyście byli w samym centrum wydarzeń. Zbierzcie swoją grupę, stwórzcie strategię i bądźcie zawsze o krok przed innymi albo wykorzystujcie ich akcje przeciwko nim. Zasobów jest coraz mniej i jeśli się nie pospieszycie, wasi ludzie zaczną głodować… Własny egzemplarz Ocalonych kupicie tutaj.

fot. Rebel

W Kowalach losu będziecie walczyć z legendarnymi potworami i zdobywać mityczne artefakty, gromadząc punkty chwały za swe czyny. Pozwolą one na dokonywanie zmian ścianek na kościach, wymienianie gorszych na lepsze i zdobywanie nowych umiejętności. Szacujcie prawdopodobieństwo, decydujcie o rozłożeniu efektów, rezygnując z niektórych, aby zwiększyć szansę na wylosowanie innych. Stańcie się kowalami swego losu i wpłyńcie na bieg wydarzeń w krainie. Ta niesamowita mieszanka innowacyjnej mechaniki zarządzania zasobami i nietuzinkowego wyglądu zawita do sklepów już na przełomie czerwca i lipca.

fot. Rebel

IceCool to genialne połączenie klimatu Angry Birds, humoru Pingu i mechaniki gry w kapsle, tworzące niesamowicie wciągającą i radosną grę, od której nie sposób się oderwać. Nowatorsko zaprojektowane figurki pingwinów i modułowa plansza umożliwiają wykonywanie wielu widowiskowych trików, które wcale nie są tak łatwe, jak mogłoby się wydawać! Tutaj dowiecie się więcej o IceCool i zamówicie własny egzemplarz.

fot. Rebel

Dodatek do gry Wybuchowa mieszanka: Piąta ingrediencja wprowadza nowe płytki eliksirów wraz z nowymi mechanikami, żetony nagan i pochwał, planszę Upiornego Kotła oraz żetony Profesorów modyfikujące podstawowe zasady gry. To oznacza jeszcze więcej Ogrzej Flegmy i Łez Jednorożca na centymetr sześcienny! Po więcej informacji i własny egzemplarz kliknijcie tu.

fot. Rebel

Rozszerzenie Pokój 25: Escape Room składa się z kilku dodatków, które gracze mogą dowolnie ze sobą łączyć. Znajdziecie tu zasady transformacji budowli, które można wykorzystać we wszystkich trybach rozgrywki, nowe pomieszczenia i dwa nowe tryby kooperacyjne. Po więcej szczegółów i własny egzemplarz zajrzyjcie tutaj.

fot. Rebel

Strażniczki to gra z mechaniką blefu i doboru kart oraz dodatkowymi, zaskakującymi rozwiązaniami. Każdy z graczy kieruje Opiekunką, której celem jest nakierować losy ludzi zgodnie ze swoją wolą, tak aby stworzyć najlepszą kombinację cnót i słabości. Każda postać dysponuje specjalną zdolnością, która może zmienić przebieg gry. Przykładowo może to być możliwość podejrzenia zakrytej karty innego gracza, zabranie karty graczowi przed fazą punktacji albo zamiana jednej karty w inną. Interesująca gra blefu z naprawdę niebanalną oprawą graficzną pojawi się jeszcze w 2017 r. Więcej o Strażniczkach dowiecie się stąd.

fot. Rebel

Splendor. Dlaczego go pokochaliśmy? Czy za sprawą prostej mechaniki, którą można wytłumaczyć w chwilę i dzięki temu wciągnąć nowe osoby w planszówkowe hobby? A może chodzi nie tylko o prostotę, ale też elegancję i minimalizm, które usatysfakcjonują zarówno wytrawnego, jak i początkującego gracza? Do tej listy dołączy jeszcze fakt, że gra zyskuje nie jeden, a cztery dodatki w jednym pudełku! Splendor: Miasta to cztery całkowicie nowe sposoby na odświeżenie gry i nadanie jej takiego charakteru, na jaki właśnie macie ochotę. Przekonajcie się sami, ile świeżości i nowych strategii pojawi się po wydaniu tego rozszerzenia. Premiera jeszcze w tym roku. Kliknijcie tutaj po więcej informacji.

fot. Rebel

Zamki Burgundii to tytuł, który od wielu lat utrzymuje się w top 10 najlepszych gier strategicznych w serwisie BoardGameGeek. Stefan Feld w swoim najznamienitszym dziele przenosi was do Doliny Loary w XV w. Wcielacie się w role wpływowych książąt starających się powiększać swoje wpływy i bogactwa. Przez pięć faz zbieracie decydujące o zwycięstwie punkty przez handel, hodowlę zwierząt, budowę miasta czy odkrycia naukowe. Premierę zaplanowano na drugą połowę 2017 r. Więcej dowiecie się tutaj.

fot. Rebel

To druga z serii gier mistrza Felda, którą Rebel wyławia w tym roku. Z okazji 10-lecia tego tytułu pojawi się on również w naszym rodzimym języku. Akcja W Roku Smoka toczy się w 1000 r. n.e. Podczas gry wcielicie się w chińskich szlachciców pragnących zwiększyć dobrobyt i prestiż swoich prowincji. Do pomocy w tym przedsięwzięciu zatrudnicie cały szereg dworzan o różnorakich specjalizacjach, od uczonych i mnichów, po wojowników i rzemieślników. Ci wierni poddani użyczą swych umiejętności i spróbują uchronić pana przed katastrofalnymi skutkami złego losu, który miesiąc po miesiącu będzie nawiedzać kraj. W pudełku znajdziecie również dwa dodatki: Wielki Mur Chiński oraz Wielkie wydarzenia. Planowana data premiery: druga połowa 2017 r. Tutaj dowiecie się więcej.

fot. Rebel

Jedna z ulubionych gier imprezowych zeszłego roku doczeka się rozszerzenia! Szeryf z Nottingham: Wesoła kompania to zestaw pięciu dodatków oraz wariantu dla sześciu graczy. Grając w sześciu, będziecie mogli zamienić rolę Szeryfa na dwie role Zastępców, którzy mogą decydować wspólnie o sprawdzeniu bądź przepuszczeniu danego handlarza. Szmuglowanie jest bardzo emocjonującym zajęciem. Jeżeli chcecie podnieść nieco poziom adrenaliny przy stole, to na pewno ucieszy was fakt, że w dodatku znajdą się aż cztery moduły pozwalające na zmianę zasad dotyczących przewozu towarów, tych legalnych i tych mniej… Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

fot. Rebel

W Krainie snów jeden z graczy staje się śniącym i zakrywa oczy maską. Pozostali wcielają się w role duchów snów i będą opisywać karty wyłącznie pojedynczymi słowami. Strzeżcie się jednak chochlików i diablików, które próbują zwieść śniącego na manowce! Ta prosta, urocza i marzycielska gra komunikacyjna dla 4-10 graczy pojawi się w polskiej wersji językowej nakładem wydawnictwa Rebel już niebawem. Kliknijcie tu po więcej informacji.

Źródło: wydawnictwo.rebel.pl