Wymyśl to!

0
fot. Rebel

Czy są tu jacyś fani szybkich, dynamicznych gier słownych? Mamy dla was wspaniałą wiadomość! Na rynku właśnie pojawił się tytuł, który pozwoli wam wrócić do czasów, gdy wszyscy zagrywaliśmy się w Państwa-miasta.

Wymyśl to! jest grą karcianą, która idealnie sprawdzi się zarówno w gronie rodzinnym, jak i wśród znajomych na imprezie. Jednocześnie może bawić się od 2 do aż 10 osób, a żeby zagrać, nie potrzeba żadnych zaawansowanych umiejętności czy wiedzy. Liczy się szybkość skojarzeń i refleks, aby zaprezentować swoją odpowiedź przed innymi.

Rozgrywka w Wymyśl to! jest banalnie prosta: korzystamy z dwóch talii kart, z których jedna zawiera tematy, a druga pojedyncze litery. Najpierw ujawniony zostaje temat, a odkrywający kartę gracz musi odczytać go na głos. Następnie na stole pojawia się litera i… w tym momencie zaczyna się zabawa. Ten z uczestników, który jako pierwszy poda słowo realizujące założenia obu kartoników, zabiera do siebie kartę tematu, zdobywając tym samym punkt. Jeśli żaden z graczy nie będzie w stanie wymyślić pasującego słowa, temat zostaje zastąpiony nowym, jednak wówczas rośnie pula, o którą walczą gracze – zwycięzca kolejnej tury otrzyma na rękę wszystkie leżące na stole kartoniki!

Tematy, które pojawiają się na kartach, są naprawdę różne: część z nich zawiera w sobie popularne kategorie z gry Państwa-miasta i w ich przypadku najczęściej musimy podać słowo rozpoczynające się na daną literkę. Inne z kolei zmieniają tę zasadę – na przykład wymagają podania hasła zawierającego dwie takie litery. Jeszcze innym rodzajem kart są te specjalne, które współwystępują z inną odkrytą później kartą tematu, a ich zdobycie jest dodatkowo punktowane.

Wymyśl to! stanowi naprawdę ciekawą wersję gry słownej: ilość kart tematów oraz liter sprawia, że możliwych kombinacji jest naprawdę dużo, a każda kolejna partia różni się od poprzedniej, co eliminuje problem uczenia się schematycznych odpowiedzi.

Niecodzienne tematy oraz karty specjalne zmuszają graczy do nieszablonowego myślenia oraz zmieniają przebieg rozgrywki, dodatkowo ją urozmaicając. Z kolei szybkie tempo i presja czasu sprawiają, że podczas gry pojawia się wiele zabawnych sytuacji, dzięki czemu jest to tytuł idealny na wszelkie imprezy, wyjazdy i spotkania.

Tutaj kupicie Wymyśl to! i przeczytacie o niej więcej.

Nadesłano przez: wydawnictwo.rebel.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here