Wsiąść do Pociągu: Dookoła Świata. Zapowiedź

0
fot. Rebel

Nakładem wydawnictwa Rebel ukaże się gra Wsiąść do Pociągu: Dookoła Świata. To zupełnie nowa cześć bestsellerowej serii gier, wprowadzająca do znanej już mechaniki zupełnie nowe rozwiązania, które całkowicie odmieniają oblicze rozgrywki.

Wsiąść do Pociągu: Dookoła Świata to gra dla 2-5 graczy od 8. roku życia, a rozgrywka zajmuje od 90 do ok. 120 minut. To samodzielna gra, do której nie jest wymagane posiadanie żadnej z poprzednich części serii. Łatwe do przyswojenia zasady pozwalają zasiąść do gry nowym graczom, zaś liczne nowe rozwiązania gwarantują, że gracze znający poprzednie odsłony Wsiąść do Pociągu również będą zadowoleni z rozgrywki.

Gra zawiera dużą, dwustronną planszę przedstawiającą z jednej strony mapę świata, z drugiej zaś Wielkie Jeziora Północnoamerykańskie. Wprowadzenie do gry dużej ilości obszarów wodnych zaowocowało dodaniem do niej mechaniki statków – teraz gracze zbierają dwa rodzaje kart transportu (wagony i statki), dzięki którym zajmują zarówno trasy kolejowe, jak i połączenia wodne, wykorzystując przy tym odpowiednie elementy ze swoich zasobów.

To nie koniec nowości! Po raz pierwszy w serii dostępne są nowe karty biletów: bilety objazdowe. Wskazują one od trzech do nawet pięciu różnych miast i mogą być punktowane na jeden z dwóch sposobów w zależności od tego, czy gracz połączy miasta w określonej kolejności, czy jedynie utworzy przejazdy pomiędzy wszystkimi lokacjami. Jeśli jednak nie uda mu się zrealizować celu, otrzyma on większą niż normalnie liczbę punktów ujemnych.

Mechanika portów to również całkowita nowość w serii gier. Jeśli gracz ma wybudowane połączenie do miasta portowego, w ramach jednej ze swoich kolejnych akcji może postawić w tym mieście port (przy czym nie można tego dokonać, jeśli takowy został już w danym mieście wybudowany). Aby postawić port, gracz musi odrzucić dwie karty wagonów i dwie karty statków jednego koloru, w dodatku wszystkie te karty muszą mieć na sobie symbol portu – kotwicę. Na koniec rozgrywki gracz traci cztery punkty za każdy niewybudowany port, z kolei te porty, które udało się postawić, mogą przynieść od dziesięciu do nawet czterdziestu punktów w zależności od liczby zrealizowanych przez gracza biletów wskazujących to miasto portowe.

Więcej o grze dowiecie się tutaj.

Nadesłano przez: wydawnictwo.rebel.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here