Za nami Portalcon 8. Sprawdźcie plany wydawnicze Portal Games

0
fot. Portal

18 czerwca w Gliwicach odbyła się branżowa impreza wydawnictw Portal Games i 2 Pionki. Na Portalconie zaprezentowały one swoje plany wydawnicze. Sprawdźcie listę planowanych gier.

fot. Portal

W grze Szczęśliwe świnki zostajesz farmerem, który hoduje świnki na swojej małej rodzinnej farmie. Twoim celem jest wyhodowanie jak najśliczniejszych świnek i zostanie najbogatszym farmerem roku. Żeby tego dokonać, musisz kupować świnki i dbać o nie: karmić, pomagać im, kiedy będą dorastać oraz przyjmować na świat nowe świnki. Pamiętaj o zmieniających się porach roku. Musisz być uważny, by twoje świnki nie zachorowały!

Szczęśliwe świnki to prosta gra ekonomiczna, w której trzeba kupować małe świnki, karmić je i sprzedawać na targu z dużym zyskiem. To gra przeznaczona dla całej rodziny. Polskie wydanie ukaże się w linii 2 Pionków pod tytułem Szczęśliwe krówki i będzie miało wyjątkową szatę graficzną.

fot. Portal

Sea of Clouds to przepięknie zilustrowana gra, która zabierze was w świat podniebnych piratów. Wybierz swego kapitana i eksploruj wyspy, by odnajdywać skarby, artefakty i beczki rumu! Pamiętaj, by mądrze skompletować załogę, która zapewni ci przewagę w starciach z innymi graczami.

Silnik gry opiera się na prostej zasadzie – bierzesz odkrytą przez siebie kartę, czy odłożysz ją, by przejść dalej i znaleźć coś ciekawszego? Jeśli odłożysz kartę, na jej miejsce dokładasz kolejną z talii. W ten sposób następny gracz odwiedzający to miejsce będzie mógł zabrać obie! Więc jak będzie? Który z was zostanie najbogatszym piratem niebios?

Gra ukaże się w linii 2 Pionków.

fot. Portal

Jest rok 1929. Prowadzisz firmę, która para się poszukiwaniem zaginionych artefaktów. Wykorzystuj karty i umieszczaj na nich kostki twoich pracowników. Po wyruszeniu na misję będą sprowadzać do ciebie coraz więcej skarbów. Sprzedawaj je do muzeum, aby zarabiać grubą kasę i zwiększać swoją reputację w oczach innych. Ten, kto uzyska ich najwięcej, zwycięży w tym niespodziewanym wyścigu po zaginione skarby!

Artifacts Inc to jeden z przebojów targów Gen Con 2015. Bardzo ciekawa, zdobywająca świetne recenzje gra kościana. Ukaże się w polskiej wersji językowej z poprawioną instrukcją, większą ilością komponentów (dodatkowymi kośćmi) i standardowym pudełku.

Gra ukaże się w linii 2 Pionków.

fot. Portal

Obóz ninja to rodzinna gra karciana w sam raz dla graczy planszówkowych, którzy szukają szybkiego, lecz wymagającego tytułu. Gra opiera się na znanym z przeboju Hej! To moja ryba! mechanizmie, gdzie gracze poruszają swoimi pionami i zbierają karty z pól, na których rozpoczęli swój ruch. Zaplanuj swój ruch na kilka kolejek do przodu, przygotuj się do zebrania kolejnych kart i zaskocz przeciwnika specjalnymi zdolnościami!

W Obozie ninja zwierzęta praktykujące sztuki walki rywalizują ze sobą o to, które z nich zostanie osobistym asystentem Mistrza Saru. Używając posiadanych kart, gracze poruszają się po planszy i uzyskują nowe umiejętności. Utrudniają tym samym poruszanie się pozostałym graczom. Każdy gracz posiada również unikatową zdolność swojego klanu, której może użyć tylko raz na grę – ta pozwala przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją stronę. Rozgrywka razem z przygotowaniem zajmuje 30 minut.

Gra ukaże się w linii 2 Pionków.

fot. Portal

Gra Spiskowcy trwa osiem rund, podczas których 2-4 graczy będzie toczyć walkę o wpływy polityczne w świecie pełnym intryg i bezprecedensowych starć. W każdej rundzie gracze będą wybierać i zagrywać w tym samym momencie karty z wybranego przez siebie rodu. Karty te pozwalają nam na użycie specjalnych akcji przypisanych do rodziny. Każda kolejna zagrana karta tego samego typu zwiększa nasze wpływy i przybliża nas do zdobycia punktów na koniec gry za wsparcie od konkretnego rodu. A zdobywanie go jest kluczem do sukcesu.

Spiskowcy to polska edycja gry Koryo, szybka gra karciana, przez wielu określana jako Cytadela dla zaawansowanych. Polskie wydanie będzie miało zupełnie odświeżoną szatę graficzną, nowe ilustracje, tekst na kartach ułatwiający rozgrywkę i poprawioną instrukcję.

Gra ukaże się w linii Portal Games.

fot. Portal

Dodatek do gry planszowej Stronghold przedstawia nową historię o obleganiu twierdzy. Tym razem pod mury zamczyska podchodzą wojska nieumarłych, wiedzione przez potężnego czarnoksiężnika. Hordy szkieletów wspierane duchami i wampirami próbują złamać obrońców i wedrzeć się do środka zamku.

Dodatek zostanie wydany zgodnie ze standardami drugiej edycji Strongholda. W porównaniu do poprzedniego wydania największą zmianą będzie zupełnie nowa mapa z nowym planem ścieżek najeźdźcy.

Dodatek ukaże się w linii Portal Games.

fot. Portal

Fuse jest grą kooperacyjną w czasie rzeczywistym, która zawiera 25 kości oraz 65 kart. Każda rozgrywka trwa 10 minut, a gracze muszą osiągnąć najwyższy poziom współpracy, by rozbroić wszystkie ładunki na swoim statku. Każda bomba jest reprezentowana przez kartę, która musi być rozbrojona za pomocą odpowiedniej kombinacji i zestawień kości. Gracz dobiera tyle kości z worka, ile osób bierze udział w grze, a następnie rzuca nimi. Teraz gracze muszą zdecydować, który z nich jaką kość weźmie i w jaki sposób ją wykorzysta.

Fuse była przebojem konwentu BGGcon 2015. Tytuł zyskuje świetne recenzje i wysokie noty na BGG.

Gra ukaże się w linii 2 Pionków.

fot. Portal

W grze Rent a Hero znajdziemy karty przedstawiające bohaterów z numerami od 1 do 7. W trakcie gry będziecie przekazywać zgodnie z ruchem wskazówek zegara te karty wraz z informacjami, co to jest za karta, nie odkrywając jej. A ty możesz wybrać, czy chcesz włączyć ją do swojej kompanii, czy też przekazać dalej. Ten, który pierwszy odnajdzie i zrekrutuje sześciu spośród siedmiu bohaterów wskazanych przez wyrocznię, pokona Maedoca i wygra grę.

Gra ukaże się w linii 2 Pionków w takim samym pudełku, jak wcześniejszy przebój w serii – Zapraszamy do podziemi.

fot. Portal

Poprzez wieki: Droga do szaleństwa to kontynuacja wielokrotnie nagradzanej gry Poprzez wieki. Osadzona w uniwersum stworzonym przez H.P. Lovecrafta gra stawia przed graczami nowe wzywanie. Wybór kart z nowymi, potężnymi zdolnościami, obciążony jest teraz olbrzymim ryzykiem. Wiele z nich ma na sobie symbol szaleństwa. Gracz, który zbierze ich zbyt wiele, przegra rozgrywkę, pogrążając się w odmętach szaleństwa!

Gra ukaże się w wakacje w linii Portal Games.

fot. Portal

Przybądź na targi World’s Fair i zadecyduj, jacy wystawcy zdobędą największy prestiż i sławę. W każdej turze World’s Fair 1893 aktywny gracz wysyła swojego pomocnika do jednej z pięciu stref, by zyskać znajdujące się w niej karty. Po zabraniu ich dokładamy nowe karty do stref i następny gracz wykonuje swoją akcję.

Niesamowita, szybka gra oparta na mechanice area control, która łączy ze sobą umiejętność walki o przewagi oraz zdolność zbierania odpowiednich zestawów kart. Gra ukaże się w linii 2 Pionków i podobnie jak Istanbul jest ciekawym, ale trudniejszym tytułem w katalogu wydawnictwa.

fot. Portal

Rozgrywając scenariusze zawarte w tym dodatku, będziesz musiał unikać niebezpiecznych wirów morskich, walczyć z krakenem czy unikać czaru syreniego śpiewu. Czekają na ciebie także przygody dedykowane doświadczonym wilkom morskim, starym wygom, którzy planują swój ostatni skok, nim przejdą na zasłużoną piracką emeryturę.

Gra ukaże się w linii Portal Games.

fot. Portal

W każdym klanie znajdziemy paru wyjątkowych wikingów posiadających niezwykłe połączenie z bogami. Nazywają ich mistykami, a ich nadnaturalne moce potrafią działać cuda nieosiągalne dla pozostałych członków klanu. Ta moc nigdy jeszcze nie była tak bardzo potrzebna, jak w dniu nadciągającego Ragnaröku!

Rozszerzenie oferuje wszystkim klanom otrzymanie nowych potężnych jednostek, które dołączą do bitwy Mistyków z Midgardu. Ci wojowniczy szamani z łatwością najadą każdą krainę, a wraz z każda kolejną epoką otrzymają nowe umiejętności od bogów. Klan, który wykorzysta drzemiącą, mistyczną moc, z całą pewnością zasłuży sobie na miejsce przy boku Odyna.

Dodatek ukaże się w linii Portal Games.

fot. Portal

Dumny Klan Barana jest gotowy, aby podjąć działania w świecie Blood Rage! Pochodzący z wysokogórskich regionów wytrzymały lud nigdy nie ucieka z pola bitwy. Dzierżąc swe topory i miecze szarżują, zostawiając za sobą wyłącznie zgliszcza.

Rozszerzenie piątego gracza zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby grać w Blood Rage z pięcioma osobami na raz. Rozszerzenie obejmuje nie tylko zupełnie nowy Klan Barana, ale również dodatkowe dary bogów, które możesz dodać do swoich talii, aby kart wystarczyło dla wszystkich graczy. Klan Barana może również zastąpić jeden z podstawowych klanów, gdy grasz w mniej niż pięć osób.

Dodatek ukaże się w linii Portal Games.

fot. Portal

Czas Ragnaröku nadszedł. Dumni bogowie Asgardu nie pozostaną obojętni, gdy świat chyli się ku upadkowi. Odyn – Ojciec Wszystkiego, Thor – Zwycięzca, Tyr – Pan Bitwy, Frigga – Matka Opiekunka, Loki – Oszust, Heimdall – Czujny Strażnik. Chwała bogom Asgardu! Niech prowadzą nas do zwycięstwa!

To rozszerzenie wprowadza zupełnie nowy element do świata gry Blood Rage: moc bogów Asgardu. Każdy z bogów wpływa w zupełnie inny sposób na prowincję, w której się znajduje, zmieniając podstawowe zasady gry. Bogowie Asgardu tworzą wyjątkową i dynamiczną rozgrywkę w każdej partii. To od graczy zależy, jaką wybiorą taktykę podczas gry: mogą czerpać korzyści z mocy bogów, unikać ich wpływów lub manipulować nimi tak, by utrudnić grę swoim przeciwnikom.

Dodatek ukaże się w linii Portal Games.

fot. Portal

Osadnicy: Narodziny imperium: Aztekowie to dodatek, do którego potrzebujecie podstawowej wersji gry. Sam dodatek oferuje szóstą frakcję, którą będziecie mogli zagrać podczas partii Osadników.

Dodatek zawiera nową planszę frakcji, talie kart Azteków, żetony błogosławieństw oraz karty rozszerzające dla pozostałych frakcji, dzięki którym będą w stanie wykorzystać umiejętności Azteków. Aztekowie wprowadzają nowe zasady oraz nowy surowiec do świata Osadników. Stawiają świątynie, organizują festiwale i ceremonie, by uzyskać przychylność bogów i prosić o błogosławieństwo. Dzięki temu rozszerzeniu pozostałe frakcję będą w stanie wprowadzić religie i panteon własnych bogów do swojego Imperium.

Dodatek ukaże się w linii Portal Games.

Nadesłano przez: portalgames.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here