Kino pod chmurką z muzyką na żywo – „Lokator” na rynku

0

Mysłowicki Ośrodek Kultury ma kolejną propozycję w ramach akcji „Niech żyje rynek”. Tym razem zaprasza na projekcję filmu „Lokator” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu The Washing Machine. Film wyświetlony będzie w sobotę 13 lipca o godz. 21. W przypadku niepogody organizatorzy przeniosą projekcję do MOK-u przy ul. Grunwaldzkiej 7.

„Lokator” to jeden z pierwszych filmów Alfreda Hitchcocka, w którym zdecydowanie daje znać o sobie jego kunszt reżyserski. Brytyjski, niemy dreszczowiec kryminalny z 1927 r. został zrealizowany na podstawie scenariusza autorstwa Eliota Stannarda, będącego adaptacją opublikowanej w 1913 r. powieści „The Lodger” pióra Marie Belloc Lowndes. Akcja filmu rozgrywa się w Londynie, w czasach seryjnych, cotygodniowych morderstw.

Muzykę do filmu zagra zespół The Washing Machine. Powstała w 2007 r. łódzka grupa, na swoim koncie mają występy na takich festiwalach jak Jarocin Festiwal czy Maj Music Festiwal, a także szereg koncertów klubowych i supportów m.in. przed The Subways, Glasvegas i Ulterior. Od 2010 r. zespół prezentuje klasyczne dzieła kina niemego, w autorskiej oprawie muzycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here