„Kafarnaum” podczas Kina Konesera. KONKURS

0
fot. nadesłano

W ramach Kina Konesera, czyli cyklu wydarzeń w sosnowieckim Heliosie, podczas których pokazywane są filmy niszowe, często nagradzane na międzynarodowych festiwalach, wyświetlone zostanie „Kafarnaum”. Przygotowaliśmy dla was konkurs, a w nim bilety na ten seans!

Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w „Kafarnaum” z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym „chaos”, „bezład”, „gmatwaninę”, dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów. Nadine Labaki (autorka doskonale znanego w Polsce „Karmelu”) staje w ich obronie – i to dosłownie, wciela się bowiem w filmie w rolę adwokatki Zejna. Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość. To dziecko ma zdumiewającą odwagę, determinację i siłę, a przez „Kafarnaum” nawiguje go niezawodny moralny kompas, dzięki któremu odróżnia dobro od zła. Niezmordowany włóczęga, mały obrońca jeszcze mniejszych i słabszych, Zejn w pojedynkę rzuca wyzwanie niesprawiedliwości i krzywdzie. Przejmująco portretując dziecięcą solidarność, Labaki akcentuje, jak sama je nazywa, „drobne cuda”: serdeczne gesty, akty współczucia i miłości. To dzięki nim możliwe jest przetrwanie.

Libański dramat z 2018 r. zostanie pokazany w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 18.30 w sosnowieckim kinie Helios. Bilety kupicie tutaj.

Możecie też spróbować powalczyć o wejściówki w naszym konkursie. Wystarczy, że na adres a.klimek@gazetamyslowicka.com prześlecie swoje imię i nazwisko. Macie czas do 28 kwietnia włącznie. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwóch zwycięzców, z którymi skontaktujemy się mailowo. Każdego z nich nagrodzimy podwójnym zaproszeniem na poniedziałkowe Kino konesera. Zapraszamy do zabawy i powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here