„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. KONKURS

0
Materiały promocyjne

Dwa lata temu fani Harry’ego Pottera znów z radością zasiedli w kinowych fotelach, by obejrzeć film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, spin-off cyklu o słynnym czarodzieju. Na 16 listopada zaplanowana jest polska premiera drugiej części serii. Z tej okazji sosnowiecki Helios zaprasza na minimaraton z „Fantastycznymi zwierzętami”, a my mamy dla was wejściówki na to wydarzenie!

Dla fanów uniwersum Harry’ego Pottera minimaraton Heliosa będzie doskonałą okazją, by przed obejrzeniem premiery „Zbrodni Grindelwalda” przypomnieć sobie pierwszą część cyklu. Ci, którzy nie znają jeszcze „Fantastycznych zwierząt”, na ponad cztery godziny będą mogli przenieść się do świata pełnego magii i niesamowitych stworzeń.

Film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” oparty jest na powieści i oryginalnym scenariuszu debiutującej w roli scenarzystki J. K. Rowling. Prawa i obyczaje, którymi rządzi się społeczność czarodziejów i czarownic, będą doskonale znane wszystkim miłośnikom książek i filmów o Harrym Potterze. Jednak historia Newta Scamandera (Eddie Redmayne) rozpocznie się w Nowym Jorku 70 lat wcześniej niż wydarzenia, w których główną rolę odegrał słynny czarodziej.

Akcja „Fantastycznych zwierząt: Zbrodni Grindelwalda” rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp). Ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Cały czas gromadzi nowych zwolenników swojej sprawy: wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą będącą w stanie go powstrzymać jest czarodziej, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela: Albus Dumbledore (Jude Law). Jednak Dumbledore nie obejdzie się bez pomocy swojego byłego ucznia Newta Scamandera, któremu już raz udało się pokrzyżować plany Grindelwaldowi. Przygoda ponownie splata losy Newta, Tiny (Katherine Waterston), Queenie (Alison Sudol) i Jacoba (Dan Fogler). Misja ta będzie także sprawdzianem ich lojalności, kiedy będą stawiali czoła nowym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów.

Minimaraton startuje w piątek 16 listopada o godz. 20. Tutaj dowiecie się więcej i kupicie bilety.

A my wraz z kinem Helios w Sosnowcu przygotowaliśmy dla was dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie! Aby o nie powalczyć, wystarczy, że na adres a.olszewska@gazetamyslowicka.com wyślecie swoje imię i nazwisko. Spośród wszystkich zgłoszeń, na które czekamy do 14 listopada włącznie, wylosujemy dwóch zwycięzców. Skontaktujemy się z nimi mailowo i nagrodzimy ich wejściówkami. Powodzenia!