Plakat promujący wydarzenie

Trwa termomodernizacja filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Brzezince, co zmusiło Wieczory Filmowe do przeniesienia się do placówki przy ul. Grunwaldzkiej 7. Pierwszy seans w nowej lokalizacji już w najbliższą sobotę.

Po raz kolejny bohaterem Wieczorów Filmowych zostanie Jim Jarmusch. Tym razem reżyser „Truposza” i „Inaczej niż w raju” przedstawi nam losy pięciorga taksówkarzy oraz ich klientów w pięciu miastach świata. Jarmusch skupia się na zaprezentowaniu relacji i więzi, jakie wytwarzają się pomiędzy kierowcami i pasażerami w trakcie jazdy, a które zostają bezpowrotnie zerwane w momencie osiągnięcia celu podróży. W rolach głównych zobaczymy Winonę Ryder, Roberto Benigniego oraz Rosie Perez. Film doskonale uzupełnia muzyka autorstwa Toma Waitsa.

Prelekcję przed seansem oraz dyskusję po filmie poprowadzą Artur Mendera, uczeń trzeciej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach, kinoman i reżyser amator, oraz Agnieszka Asenkowicz, filmoznawczyni z Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej American Corner Katowice.

24 marca, godz. 18, MOK przy ul. Grunwaldzkiej 7. Wstęp wolny!

Źródło: WF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię