Materiały promocyjne

Wiosna w kinie rozkwitnie produkcjami, które na wiele sposobów będą prowokować do odpowiedzi na pytania kim jesteśmy i do czego jesteśmy zdolni.

„Bóg nie umarł 2”. Amerykańska sala sądowa stanie się miejscem dysputy o roli religii w życiu publicznym i wolności wyznania. Nauczycielka wspomina o działalności Jezusa na lekcji historii. Łamie tym samym przepis o laickości instytucji państwowych. W kraju, gdzie ateizm budzi społeczny sprzeciw, a w tyglu kulturowym spotykają się religie całego świata, rozważania nad granicami wolności wywołają lawinę pytań, na które odpowiedź może dać tylko język prawa.

„Łowca i Królowa Lodu”. Nim Ravenna (Charlize Theron) zmieniła się w Złą Macochę, jako młoda dziewczyna miała okazję oglądać upadek swojej siostry, Królowej Lodu. Zdradzona Freya (Emily Blunt) opuściła królestwo i wykorzystując swoją zdolność do zamrażania wrogów, zaczęła tworzyć legion śmiertelnych wojowników, w którym znaleźli się Łowca Eryk (Chris Hemsworth) i wojowniczka Sara (Jessica Chastain). Gdy Freya odkrywa, jaką moc nad Ravenną ma jej zwierciadło, postanawia zniszczyć przedmiot, który tak mocno wpływa na serce siostry.

„Hardcore Henry”. Niedaleka przyszłość. Mężczyzna budzi się pozbawiony wspomnień i wiedzy gdzie i z kim się znajduje. Już po chwili okazuje się, że ma umiejętności zawodowego zabójcy, które będzie mógł wykorzystać, by ocalić porwaną na jego oczach żonę. Jeśli tylko będzie działał wystarczająco skutecznie, ma szanse na przetrwanie i ocalenie kobiety, która może zwrócić mu tożsamość.

„Księga dżungli”. Klasyczna opowieść o człowieczeństwie i miejscu człowieka w świecie natury zostaje opowiedziana na nowo. Mowgli to sierota wychowywana przez wilki. Gdy do dżungli powraca Shere

Khan, który poprzysiągł zemstę na ludziach, wilki, by ocalić życie chłopca, wysyłają go do ludzkiej wioski. W podróży towarzyszyć mu będą czarna pantera i ekscentryczny niedźwiedź, które mają przeprowadzić go przez labirynt zamieszkały przez zwierzęta ogarnięte własnymi namiętnościami i tajemnicami.

„Piąta fala”. W filmach science-fiction przyzwyczailiśmy się do wyobrażenia, że najazd obcych będzie spotkaniem dwóch cywilizacji na podobnym poziomie, zdolnych do walki, komunikacji, a czasem nawet porozumienia. Twórcy „Piątej fali” zakładają, że w kontakcie z najeźdźcami nie mielibyśmy żadnych szans. Po czterech atakach, podczas których Ziemianie stracili elektryczność i zostali przetrzebieni przez zarazy, powodzie i inne klęski żywiołowe, pozostała ich zaledwie garstka. Wśród nich Cassie, która w świecie, gdzie nie ma miejsca na ludzkie odruchy i relacje, rozpaczliwie poszukuje zaginionego brata. Ich celem nie jest walka, ale przetrwanie w ruinach miast. By przeżyć, muszą dowiedzieć się, kim są kosmici i dlaczego sukcesywnie niszczą Ziemię.

„Po tamtej stronie drzwi”. Barwne i egzotyczne Indie stają się domem dla Marii i jej syna. Kobieta wiedzie tu spokojne i szczęśliwe życie. Wszystko zmienia się w dniu, gdy w trakcie wypadku samochodowego ginie jej ukochane dziecko. By je odzyskać, jest gotowa jest szukać ratunku w świecie obcych rytuałów i magii. Trafia do starożytnej świątyni, w której podobno znajdują się drzwi łączące świat żywych i umarłych. Przysięgała, że nigdy ich nie otworzy…

„Cloverfield Lane 10”. Młoda dziewczyna budzi się zdezorientowana w obcym sobie miejscu, w towarzystwie nieznajomego mężczyzny. Miała wypadek samochodowy i została ocalona, nie tylko przed jego skutkami, ale również przed atakiem chemicznym, który skaził Ziemię. Ponieważ ich schron znajduje się w piwnicy, musi polegać na słowach towarzysza. Od tej pory dni mają im upływać na zabijaniu czasu w dobrze zabezpieczonej w pożywienie i rozrywki kryjówce. Ciekawość jest jednak silniejsza. Premiera 22 kwietnia.

„Ratchet i Clank”. Poznaliśmy ich, gdy zasilili grono Strażników Galaktyki dowodzonych przez Kapitana Qwarka. Nieustraszeni ryzykanci o niepozornej posturze to przedstawiciele rasy Lombaxów powracający, by ocalić świat przed niszczycielem

– Drekiem, który ma już na koncie unicestwienie własnej planety. Odważni bohaterowie wykorzystają cały swój spryt i umiejętności, by uchronić przed zniszczeniem Galaktykę Solana. Premiera 22 kwietnia.

„Szefowa”. Michelle Darnell (Melissa McCarthy) to ulubienica Ameryki, kobieta sukcesu, kochana jak Martha Stewart i popularna jak Wróżka Chrzestna ze „Shreka”, która bardzo dobrze czuje się i w świetle reflektorów, i w środowisku rekinów biznesu. Niestety gdy jej wizerunek zostaje nadszarpnięty pobytem w więzieniu za szpiegostwo handlowe, jej nowym domem staje się kanapa byłej pracownicy. Szansa na sukces czai się jednak wszędzie, a ponowna droga na szczyt może rozpocząć się podczas dorocznej szkolnej akcji sprzedaży ciasteczek. Premiera 22 kwietnia.

„#WSZYSTKOGRA”. Przedpremierowy pokaz: Kino na Obcasach, 26 kwietnia, godz. 19. Musical o poszukiwaniu miłości i szczęścia. Trzy pokolenia kobiet podejmą walkę o rodzinny dom. Odkryją, że są dla siebie źródłem siły i odwagi. Czy to wystarczy, by zmienić zasady gry i znaleźć szczęście? W filmie w nowym brzmieniu pojawią się Perfect, Maanam, T.Love, Lombard. Największe hity gigantów polskiej sceny muzycznej i kultowe teksty m.in. Agnieszki Osieckiej, Kory Jackowskiej, Jonasza Kofty, Marka Grechuty, Zbigniewa Hołdysa, Andrzeja Mogielnickiego i Tomasza Lipińskiego. Seans poprzedzą konkursy z nagrodami i atrakcje przygotowane przez partnerów spotkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię