Marzec w Multikinie

0
Plakat promujący film

Z kinowych ekranów powoli znikają laureaci tegorocznych Oscarów, a ich miejsce zajmują wiosenne nowości.

„Niewinne”. Matylda, młoda lekarka pracująca w szeregach francuskiego Czerwonego Krzyża, tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej staje się częścią tajemnicy skrywanej za murami zakonu. Trafia tam, by ocalić jedną z sióstr, która walczy o życie podczas wyjątkowo ciężkiego porodu. Zakonnice padły ofiarą gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów, lecz matka przełożona (Agata Kulesza) za wszelką cenę stara się zatuszować skandal. Nowo poznana przyjaciółka, siostra Maria (Agata Buzek), pomaga Matyldzie zrozumieć zamkniętą społeczność za murami i odkryć skrzętnie skrywaną prawdę. Premiera 11 marca.

„Niezgodna: Wierna”. Trzecia część adaptacji serii „Niezgodna” będzie odpowiedzią na wątpliwości bohaterów i tajemnice, które skrywa metropolia i władający nią system. Odkrycie zupełnie nowego świata sprawi, że Tris, Cztery i wszyscy członkowie społeczności będą musieli zweryfikować swoje podejście do systemu. Miłość, odwaga i poświęcenie w obliczu wszystkiego w co wierzyli, nabiorą nowego znaczenia. Premiera 11 marca.

„Siostry”. Tina Fey i Amy Poehler stworzyły niezapomniany duet w „Saturday Night Live”. Od tej pory każde ich ekranowe spotkanie owocuje wybuchową mieszanką pełną autoironii, ciepła i dobrych żartów. Tym razem przyjaciółki wcielają się w role sióstr odmiennych jak ogień i woda. Skłócone kobiety nie widziały się od lat. Czy pożegnalne przyjęcie w wystawionym na sprzedaż domu rodziców będzie okazją, by się pogodziły? Premiera 11 marca.

„Wstrząs”. Neuropatolog dr Benneta Omalu (Will Smith) odkrywa nadużycia stojące za sukcesami zawodników NFL. Brutalne treningi futbolistów powodują u nich urazy mózgu, depresje i samobójstwa. Ameryka ubóstwia swoich bohaterów, a system chroni winnych. Imigrant, który ujawnia rysy na obliczach współczesnych herosów, staje się wrogiem publicznym. Nikt ani nic nie powstrzyma go jednak przed ujawnieniem prawdy. Premiera 11 marca.

„Tata kontra tata”. Will Ferrel i Mark Wahlberg zmierzą się w pojedynku ojczym kontra ojciec. Pierwszy z nich to uosobienie stabilizacji, drugi – niebezpieczeństwa i chaosu. Każdy z nich użyje tajnej broni, by odgrywać najważniejszą rolę w życiu rodziny i Sary, która na pewnym etapie życia kochała każdego z nich. Premiera 18 marca.

„Psy mafii”. W mrocznym półświatku skorumpowaną policję i gangsterów łączą wspólne interesy. By odwrócić od nich uwagę, planują zabójstwo na oficerze. Nad wszystkim kontrolę sprawuje rosyjska mafia, w której niepodzielną władzę sprawuje Irina Vlaslov (Kate Winslet). Premiera 18 marca.

„Cuda z nieba”. Annabel Beam to dziewczynka, która dzieciństwo spędziła przykuta do łóżka ze względu na nieuleczalną chorobę. Podczas jednej z nielicznych okazji, gdy mogła pobawić się z siostrami, zdarzył się wypadek, który groził jej utratą życia. Wpadła do pnia wielkiego spróchniałego

drzewa. Gdy wszyscy utracili nadzieję, obudziła się i opowiedziała niezwykłą historię o tym, jak spotkała Jezusa. Premiera 25 marca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here