Luty w Multikinie

0
Plakat promujący film

W tym miesiącu w kinowym repertuarze pojawi się sporo propozycji dla najmłodszych widzów, a także dla miłośników Nowego Jorku. Jak na luty przystało, nie zabraknie też filmów o miłości.

„Gęsia skórka”. Każdy, kto oglądał „Jumanji”, wie, jak wciągające mogą być rozrywki dla dzieci. Hanna i Zach poczują tytułową gęsią skórkę, gdy przypadkowo uwolnią potwory i zjawy na co dzień zamieszkujące karty powieści pisanych przez ojca Hanny (Jack Black). Tylko ta trójka będzie mogła powtrzymać niebezpiecznych gości przed inwazją na ich rodzinne miasteczko.

„Misiek w Nowym Jorku”. Poczciwy niedźwiedź polarny Misiek i jego przyjaciele dotychczas na odludnym biegunie północnym czuli się jak w domu. Na horyzoncie pojawia się jednak chciwy biznesmen, który zamierza zupełnie zmienić krajobraz Arktyki i zabudować ją centrami handlowymi i osiedlami mieszkaniowymi. Pierwsi turyści już nie dają zwierzakom spokoju, dlatego Misiek i jego przyjaciele wyruszają z rewizytą – prosto do Nowego Jorku, gdzie zamierzają przekonać ludzi, by nie osiedlali się na Dalekiej Północy. Nowy Jork onieśmiela wszystkich nowo przybyłych, zaskoczy także nietypowych gości.

„Planeta singli”. Przypadkowe spotkanie romantycznej dziewczyny „nie z tej epoki” i dziennikarza, który w swoim talk show łamie wszystkie tabu, zaowocuje nietypowym programem. Ania będzie umawiać się na randki przez aplikację internetową, a Tomek będzie relacjonował jej spotkania, ujawniając wady nowo poznanych mężczyzn, o których ci nie wspominają w swoich profilach randkowych. Biznesowa relacja wkrótce spowoduje rewolucję również w życiu prywatnym bohaterów i ich przyjaciół. Czar, bezpretensjonalność i poczucie humoru sprawi, że nie tylko panie zakochają się w tej produkcji.

„Jak to robią single”. W latach 90. Carrie Bradshow odmieniła życie wielu kobiet, pokazując, że bycie singielką i zakupoholiczką jest łatwiejsze, niż do tej pory sądziłyśmy. Wraz z upływem czasu bycie singlem stało się nieco bardziej skomplikowane. Istnieją single zadowoleni, nieszczęśliwi i tacy, którzy do końca nie wiedzą, jak nazwać swoje uczucia. Szukanie drugiej połówki w Nowym Jorku może stać się ekscytującym sposobem na życie, także dla Alice (Dakota Johnson), która właśnie rozpoczyna swoją przygodę w mieście, które nigdy nie śpi.

„Deadpool”. Marvel Comics prezentuje kolejnego bohatera o nietypowych mocach i wyjątkowym poczuciu humoru. Wade Wilson, były agent specjalny, został poddany nielegalnemu eksperymentowi, który dał mu moc samouzdrawiania. Bogatszy o nowe zdolności wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niegdyś niemal zniszczył mu życie.

„Brooklyn”. Ellis Lacey (Saoirse Ronan) porzuca rodzinny dom w Irlandii i wyrusza w podróż do Nowego Jorku. Pozostawia za sobą marazm, brak perspektyw i pracę u antypatycznej właścicielki sklepu. Z dala od domu tęskni, a że w latach 50. odległość pomiędzy Irlandią a Nowym Jorkiem jest o wiele większa niż dziś, bo odmierzana listami, tęsknota jest tym bardziej przejmująca. Szary los emigrantki odmienia miłość, która z dziewczyny czyni kobietę i stawia przed nią zupełnie nowe, nieznane dylematy. Premiera 19 lutego.

„Zwierzogród”. Zwierzogród to metropolia zamieszkana przez zwierzęta. To miasto wielkich możliwości, można realizować w nim marzenia niezależnie od tego, czy jest się tygrysem czy małą myszką. Jednak na sukces trzeba ciężko pracować. Przekonuje się o tym Judy Hopps, która na własnej skórze odczuje, że jako pierwszy królik zatrudniony w policji miejskiej, nie będzie miała łatwego życia. Jej nowy partner, lis, nie ułatwia jej zadania. Judy zrobi

jednak wszystko, by rozwiązać zagadkę kryminalną. Premiera 19 lutego.

„Grimsby”. Sacha Baron Cohen nie zna granic, także tych dobrego smaku. Gdy kreuje bohatera, wciela się w niego do końca. Tym razem opowiada historię brytyjskiego tajnego agenta, który próbując zniknąć w rodzinnym miasteczku, trafia na swojego brata bliźniaka, z którym w przeszłości został rozdzielony. Rodzinne strony są tak niebezpieczne, że brat – chuligan jest idealnym przewodnikiem po tych zakazanych rewirach. Premiera 26 lutego.