Plakat promujący film

Zobaczcie, jakie filmy pojawią się w lipcu na ekranie katowickiego Multikina.

„W głowie się nie mieści”. Pete Docter ma na swoim koncie wybitne animacje Pixara „Odlot” i  „Potwory i spółka”, mądre i zabawne opowieści ukrywające w sobie te prawdy, które dorośli chcieliby przekazać dzieciom, a przy okazji sami się wzruszają. Riley ma w sobie pięć emocji: Radość, Strach, Gniew, Odrazę i Smutek, które sterują jej organizmem. Ponieważ dorasta i w związku z przeprowadzką zmienia otoczenie i szkołę, jej wewnętrzny kompas, który utrzymywał emocje w równowadze, nieco się rozregulowuje. Najważniejsze uczucie, Radość, stara się ze wszystkich sił, aby dziewczynka była szczęśliwa.

„Terminator: Genisys”. W niedalekiej przyszłości John Connor musi zmierzyć się z siłami przyszłości i przeszłości, aby uratować świat człowieka. Wysyła więc zaufanego porucznika, by ocalił jego matkę. Sarah Connor to podobnie jak Ripley z „Obcego” kobieta, która doskonale radzi sobie z przeciwnościami sama. Dlatego idealnie w tej roli sprawdza się Emilia Clarke, która w „Grze o tron” nosi zasłużony przydomek „Matka Smoków”. Razem z porucznikiem będą musieli rozwiązać zagadkę Ziemi A, Ziemi B i Uniwersum C, niespodziewanej szansy na ocalenie ludzkości.

„Idol”. Gdy pewien podstarzały muzyk odkrywa zapomniany list napisany do niego przed laty, postanawia zmienić swoje życie, które już od dawna polega na odcinaniu kuponów od dawnej sławy i przebrzmiałej urody. Gdy dodamy, że idolem jest Al Pacino, a autorami listu John Lennon i Yoko Ono, komedia nabiera rumieńców.

„Nowa dziewczyna”. Francois Ozon po nakręceniu „8 kobiet” wkroczył na mieszczańskie salony. Od tej pory powraca na nie regularnie, przemycając pod płaszczykiem elegancji ostre żądło ironii, które wbija wprost w klasę średnią, którą portretuje. Tym razem w centrum kameralnej opowieści znajdą się dwie przyjaciółki, jeden mąż i pewna nowa dziewczyna, nad którymi wisieć będzie widmo śmierci i pewna głęboko skrywana tajemnica.

„Ted 2”. Seth MacFarlane był jednym z tych scenarzystów, którzy pomyśleli, że kreskówki to nie tylko propozycja dla dzieciaków i stworzyli „Johnny’ego Bravo”, „Cow and Chicken” i „Familly Guy’a”. W myśl tej zasady niech nie zmyli nikogo miś widniejący na plakatach filmu „Ted 2”. Ten miś dorósł wraz z chłopcem, do którego należał. A przynajmniej, tak jak John Bennett (Mark Wahlberg), bardzo się stara. Tym razem miś będzie chciał udowodnić, że jest żywą istotą, która czuje, kocha i może założyć rodzinę. Premiera 10 lipca.

„Magic Mike XXL”. Mike będąc u szczytu sławy, zakończył karierę chippendalesa. Teraz jego koledzy z Kings of Tampa pragną zakończyć ten etap kariery. Chcą to zrobić jednak w swoim stylu. Myrtle Beach stanie się sceną ostatniego występu, a do udziału panowie zaproszą legendarną gwiazdę – Magic Mike’a. Premiera 17 lipca. Pokaz przedpremierowy podczas Kina na obcasach 14 lipca o godz. 20.

„Z dala od zgiełku”. XIX-wieczna Anglia nie była bezpiecznym miejscem dla dorastających dziewcząt. Przekonują się o tym kolejno bohaterki niemal wszystkich najważniejszych powieści tamtej epoki, z tymi stworzonymi przez Thomasa Hardy’ego na czele. Kolejną, po udręczanej wielokrotnie na ekranie Tessie d’Urberville, będzie Bathsheba Everdene (Carey Mullingan), która niespodziewanie dziedziczy majątek i wielką farmę. Mimo że lepiej być piękną i bogatą, nagła poprawa losu może źródłem kolejnych problemów młodej panny. Choć nieuczciwi adoratorzy, niewłaściwe partie i zazdrośni przedsiębiorcy wątpiący w zdolności samotnej dziewczyny wydają się być nieco anachronicznym tematem, opowieść jest zaskakująco współczesna i aktualna. A przy tym, co najważniejsze, pełna wdzięku i intrygująca, jak każda klasyczna powieść, w której najważniejszą rolę odgrywają emocje i ukryte ludzkie motywacje, niezależnie od kostiumu – zawsze takie same. Premiera 17 lipca.

„Klucz do wieczności”. Miliarder Damian Hale (Ben Kingsley) wobec groźby utraty życia i zdrowia daje skusić się wizji szarlatana oferującego zajęcie ciała młodszego o kilka dekad mężczyzny o imieniu Edward (Ryan Reynolds). Gdy operacja się udaje, zaczyna czerpać z życia pełnymi garściami. Ale gdy zaczynają dręczyć go niepokojące obrazy, efekty uboczne nieśmiertelności, i odkrywa tajemnice swojego nowego „ja”, rozpoczyna się niebezpieczna gra. Premiera 24 lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię