Wrzesień w kinie Helios

0
fot. sxc.hu

Mimo, że w roku szkolnym 2013/2014 semestr rozpoczyna się 2 września, sezon jesienny w kinie oficjalnie otwieramy już 1 września seansami filmu „One Direction. This Is Us”. To niepowtarzalna okazja, aby podejrzeć, jak wygląda życie członków zespołu, który narodził się na oczach publiczności w jednym z brytyjskich talent show. Popularność rodzimych boysbandów na gruncie polskim była przejściową modą. Zupełnie inaczej wygląda to w krajach anglosaskich, w których zespoły wokalne wciąż są fenomenem. Zwłaszcza, jeśli członkowie zespołu są tak uzdolnieni, jak Niall, Zayn, Liam, Harry i Louis. Autorem filmu jest Morgan Spurlock, twórca kontrowersyjnego dokumentu „Super Size Me”.

Nie zapomnieliśmy oczywiście o młodszych widzach. 6 września na ekranie pojawi się dzielny „Rycerz Blaszka. Pogromca smoków”, który będzie musiał ocalić piękną księżniczkę, pokonać cybersmoka i przywrócić ład w królestwie, aby odzyskać swoje dobre imię.

Bohater animacji „Turbo”, ślimak, nie jest rycerzem. Ale także jest bardzo dzielny i ma swoje marzenia, których nie boi się realizować. Mimo że z natury nie jest zbyt szybki, pragnie stanąć do wielkiego wyścigu. Codziennie ćwiczy, nie wie jednak, że stawką jest nie tylko wygrana, ale przede wszystkim – przyjaźń.

Kino Kobiet to chwila wytchnienia w środku tygodnia, spędzona w doskonałym towarzystwie mamy, siostry lub przyjaciółki. Podczas najbliższego spotkania (25 września, godz. 18.30) z filmem „Diana”, zainspirowani historią królowej ludzkich serc zapraszamy do konkursów pod hasłem „Być damą na co dzień”.

Powiedzenie „Nikt nic nie wie”, niczym w czeskim filmie, nabiera zupełnie innego znaczenia w polsko-czeskiej komedii „Polski film”. Czterech znanych czeskich aktorów postanawia zrealizować swoje marzenie i nakręcić film. Nie wiedzą, że właśnie wkroczyli w opary pure nonsensu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here