Styczeń w kinie Helios

0
fot. Helios

Przełom roku to okres podsumowań dotyczących najlepszych filmów ubiegłego sezonu, to także czas nowych nadziei i oczekiwań na nadchodzący rok, także filmowych.

Już podczas Maratonu Sylwestrowego, podczas którego kinomani będą mogli przywitać Nowy Rok, będzie można zobaczyć najnowszą propozycję Petera Jacksona „Hobbit. Niezwykła podróż”, obecną na ekranie od 28 grudnia oraz przedpremierowo „Życie Pi”. Druga propozycja to ekranizacja bestselerowej powieści Yanna Martela w reżyserii Anga Lee, opowiadająca o katastrofie statku i jej konsekwencjach, czyli trudnej podróży pewnego chłopca w szalupie ratunkowej, w towarzystwie tygrysa bengalskiego. Podczas sylwestrowej nocy i w regularnym styczniowym repertuarze oba tytuły można oglądać w wersji 2D i 3D.

„Supermarket” to propozycja polskiego reżysera Macieja Żaka, z Mikołajem Roznerskim, Marianem Dziędzielem oraz Izabelą Kuną w rolach głównych. Gdy w sylwestrową noc w supermarkecie znika w niewyjaśnionych okolicznościach jeden z klientów, wiemy już, że mamy do czynienia z niezwykłym thrillerem, w którym pozornie błahe dialogi składają się w jedną przerażającą całość. Na wyjaśnienie sprawy i przetrwanie bohaterowie maja tylko 12 godzin.

11 stycznia na dużym ekranie pojawi się Tom Cruise, aktor który mimo problemów osobistych wciąż znajduje się w panteonie hollywoodzkich gwiazd. Tym razem wcieli się w tytułową postać w filmie sensacyjnym „Jack Reacher: Jednym strzałem”. James Barrow zostaje oskarżony o morderstwo, nie chce jednak rozmawiać ze swoim adwokatem. Jedyną osobą której ufa jest tajemniczy Jack Reacher, mimo że to właśnie jego zeznania mogą go dodatkowo obciążyć. Gdy James zostaje pobity w więżeniu, jego siostra wynajmuje ambitną prawniczkę, aby ocalić brata.

Mamy dla państwa dwa podwójne zaproszenia do kina Helios przy ul. Uniwersyteckiej 13 w Katowicach, ważne do końca stycznia. Wystarczy wysłać na adres redakcja@gazetamyslowicka.com hasło „Styczeń w kinie”, podając jednocześnie swoje imię i nazwisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here