KONKURS: Moje wakacje z Pippi

0

W 2020 roku obchodzimy 75 urodziny Pippi Pończoszanki. Z tej okazji dwa wydawnictwa: Nasza Księgarnia i Zakamarki przygotowały dla swoich czytelników ciekawy konkurs.

Zapraszamy do wakacyjnego czytania niezwykłych historii o Pippi i jej towarzyszach: Panu Nilssonie, koniu, Tommym i Annice.

Może letni czas zawiedzie Was w ciekawe miejsca, które odkryjecie po raz pierwszy albo na nowo? A może zostaniecie w domu, by odkrywać tajemnice najbliższego otoczenia?
Może znajdziecie się w mieście, lesie, ogródku, na łące, brzegu morza czy jeziora, na górskim szlaku czy balkonie lub usiądziecie na ławce w parku albo na gałęzi drzewa. Pamiętajcie, by w te małe i duże podróże zabrać ze sobą książki! I niech nie zabraknie wśród nich opowieści o Pippi Pończoszance.

Znajdźcie swoje WYJĄTKOWE CZYTELNICZE MIEJSCE i WYJĄTKOWY SPOSÓB CZYTANIA i zanurzcie się w lekturze książki o Pippi.

Pamiętacie, jak Pippi kładła się do łóżka albo jak robiła ciasto na pierniczki? Zupełnie nie tak, jak można by się tego spodziewać. Wy też nas zaskoczcie tym, w jakim otoczeniu,
w jaki sposób, w jakim stroju, z jaką miną można czytać książkę o Pippi! Bądźcie tak pomysłowi, oryginalni i dowcipni jak ona sama! Następnie upamiętnijcie to czytelnicze wydarzenie, a zdjęcia wyślijcie do organizatorów konkursu. Zdjęcie (lub kolaż) może przedstawiać Was z książką podczas czytania lub samą książkę w miejscu, gdzie przed chwilą ją przeczytaliście.

Prace możecie przesyłać do 31 sierpnia 2020.

Najciekawsze zostaną wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami książkowymi od wydawnictw Zakamarki i Nasza Księgarnia, prenumeratą magazynu „Świerszczyk” oraz termosami z wizerunkiem Pippi firmy Primus.

Partnerami konkursu są: Ambasada Szwecji w Polsce oraz Świerszczyk – Magazyn dla Dzieci.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdziecie tu lub tu.
Powodzenia!