„Wszystko albo nic” recenzja gry

0

„Wszystko albo nic” jest przykładem kooperacyjnej gry karcianej. Uczestnicy zabawy łączą swoje siły, aby wykonać zadania stawiane przez grę.

Gry kooperacyjne doskonale sprawdzają się, gdy chcemy włączyć do zabawy dzieci. Wygrana cieszy równie mocno jednak gorycz porażki łatwiej przełknąć. W rozgrywce może wziąć udział od dwóch do czterech osób w wieku co najmniej 8 lat. 

Gra jest prosta i przyjemna. Zasady można pojąć w kilka minut. Przed rozpoczęciem zabawy warto zaznajomić się dokładnie z instrukcją. Dowiemy się z niej, jak mogą wyglądać różne warianty wykonania tego samego zadania. Dzięki temu podczas rozgrywki nie będziemy mieli żadnych wątpliwości.

Gra zapakowana jest w solidne pudełko, w środku znajdziemy 56 kart akcji oraz 50 kart zadań. Całość wykonana jest bez zarzutu. 

Przygotowanie ustawienia startowego zajmie mniej niż minutę.

Przed rozpoczęciem gry uczestnicy decydują, który z 4 poziomów trudności chcą wybrać. Im wyższy stopień zaawansowania, tym więcej zadań do wykonania. 

Podczas rozgrywki gracze dążą do takiego ułożenia kart akcji, aby odpowiadały jednemu z 4 odsłoniętych zadań. Uczestnicy zabawy muszą jednak ograniczyć komunikację między sobą. Nie mogą zdradzić pozostałym osobom, jakim kolorem oraz wartością kart dysponują. Brak komunikacji utrudnia wykonanie misji. 

Rozegranie partii nie wymaga wiele czasu. Rozgrywka trwa ok. 20 minut.

Zadań jest 50, podczas jednej rozgrywki wykorzystujemy kilkanaście z nich. Dzięki temu gra jest regrywalna, mamy ochotę sięgnąć po nią ponownie, nie czujemy powtarzalności. Gra wydaje się banalna, jednak szybko okazuje się, że wykonanie wszystkich celów stanowi wyzwanie nawet na poziomie łatwym. Poszczególne zadania mają zróżnicowany poziom trudności, jedne zrealizować łatwo, przy innych musimy się nieźle nagimnastykować. Ograniczenie komunikacji między graczami sprawia, że możemy pokrzyżować ruchy pozostałym uczestnikom, działając tym samym na niekorzyść naszego wspólnego dobra.

Wszystko albo nic jest grą uniwersalną, sprawdzi się podczas imprez, zabawy z dziećmi czy spotkań integracyjnych. Spodoba się szczególnie tym, którzy nie lubią negatywnej interakcji, cenią szybkie rozgrywki i nieskomplikowane zasady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here