„Sen” recenzja gry

0

Ilustracje do gry Sen stworzył Maciej Minor. Autora możecie kojarzyć z „Kruków” , o których opowiadaliśmy w poprzedniej recenzji. Grafiki zachwycają i na długo zapadają w pamięć.

Sen jest grą karcianą, w której liczy się punktacja. Podczas rozgrywki przyda się dobra pamięć i intuicja. W trakcie zabawy udajemy się w podróż do świata marzeń nocnych. Staramy się omijać koszmary i odwiedzać jedynie przyjemne krainy. Unikamy kart z dużą ilością kruków, pożądane są te o małych wartościach. 

W pudełku znajduje się talia 54 kart, instrukcja, ołówek oraz notes do zapisywania punktacji. Całość wykonana jest bez zarzutu, zapakowana w małe pudełko.

W rozgrywce może wziąć udział od dwóch do pięciu graczy posiadających co najmniej osiem lat. 

Przygotowanie do rozpoczęcia gry jest ekspresowe, zajmuje kilkanaście sekund. Uczestnicy muszą zapoznać się z niewielką ilością reguł. Dodatkowo mechanika zabawy jest bardzo prosta. Szczegółowe zasady poznacie z instrukcji wideo na stronie Naszej Księgarni.

Gracze muszą być skoncentrowani. Zapamiętują wartości odkrytych kart własnych oraz rywali. Dedykują i szacują, ile kruków może znajdować się na zakrytych pozycjach.

W rozgrywce występuje znikoma ilość negatywnej interakcji. To spokojna gra, która pomimo swojej prostoty szybko się nie nudzi. Dla urozmaicenia rozgrywek mamy do wyboru kilka możliwych wariantów. Gracze decydują także, jak długa ma być zabawa. Wybierają liczbę rund lub limit punktów kończący grę.

Sen to niewielka gra w dobrej cenie. Polecamy wszystkim, którzy lubią główkować, cenią losowość i proste zasady. Tytuł sprawdzi się dla pary, jak i do rozgrywek w większym gronie. Jeśli lubisz gry pamięciowe i dedukcyjne, to ten tytuł z pewnością Ci się spodoba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here