„Potworne porządki” recenzja gry

0

Potworne porządki to gra planszowa, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego młodego gracza.

Co ją charakteryzuje? Przede wszystkim piękna grafika, która zachwyci nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Ilustracje do planszówki stworzył Maciej Szymanowicz. Nazwisko tego autora możecie już kojarzyć, gdyż jego pracami zachwycaliśmy się nie raz. Znajdziecie je m.in. w książkach: „Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty”, „Rok w Krainie Czarów” oraz grach: „Jamniki”, „Ślimaki to mięczaki”, „Kociaki łobuziaki” czy „Komnata strachu”

Wydawcą gry jest Nasza Księgarnia, która zadbała jak zwykle o to, by planszówka była solidnie wykonana i dopracowana w każdym detalu. Nawet wnętrze pudełka zostało ozdobione grafikami. Postacie umieszczone w grze są sympatyczne i zabawne. Całość jest kolorowa, przyjemna, cieszy oko. Komponenty gry oraz pudełko wykonane są z grubego kartonu, płócienny woreczek jest estetyczny. 

Zasady gry są bardzo proste, możecie je poznać, czytając rzeczową instrukcję lub oglądając instrukcję wideo na stronie gry.nk.com.pl. „Potworne porządki” skierowane są dla dzieci od 3 lat, rozgrywka trwa ok. 15 minut, może wziąć w niej udział od 2 do 4 graczy.  Zadaniem uczestników zabawy jest posprzątanie swojego pokoju poprzez umieszczenie w nim 4 brakujących przedmiotów. Zabawę utrudniają wesołe postacie potworków. Gra posiada wariant łatwiejszy i trudniejszy. 

Dzieci podczas zabawy mogą utrwalać nazwy kolorów, ćwiczą koncentrację, spostrzegawczość, sprawność dłoni, a także orientację w przestrzeni.

Ta urocza gra z pewnością sprawdzi się jako prezent dla najmłodszego pokolenia graczy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here