„Paszczaki” recenzja gry

0

Jak spędzać czas wolny podczas wakacji? Najlepiej zagrać gry. 

„Paszczaki” to sympatyczna i prosta gra dla całej rodziny. Zapakowana jest w zgrabne, solidne pudełko, w którym znajdziemy talię kart i instrukcję. Zasady zabawy są nieskomplikowane, możecie je poznać z instrukcji wideo zamieszczonej na stronie. 

Rozgrywka jest szybka i dynamiczna. Gracze muszą wykazać się koncentracją, spostrzegawczością i dobrą pamięcią. Wygrywa osoba, która zdobędzie największą ilość kart. Przygotowanie do rozpoczęcia zabawy jest bardzo szybkie. Wystarczy potasować karty i rozdać po 5 każdemu z uczestników zabawy. Mechanika gry jest banalna. Podczas tury gracz wykłada jedną kartę, następnie może zdobyć paszczaki, na koniec dobiera kartę z talii. 

Gra „Paszczaki” ma ładną oprawę graficzną. Karty są kolorowe, zdobią je sympatyczne i zabawne grafiki paszczaków. Są trochę cienkie. Rysunki są pomysłowe i nieco zwariowane.

Gra pozbawiona jest presji czasu. Między graczami występuje rywalizacja, jednak nie wyzwala ona negatywnych emocji. Nie działamy z premedytacją rzucając kłody pod nogi innym graczom. Rozgrywkę cechuje duża losowość, co sprawia, że starsi uczestnicy zabawy nie muszą dawać młodszym forów. Wszyscy czerpią z zabawy przyjemność. Paszczaki to karcianka regrywalna. Po zakończeniu jednej partii ma się ochotę na kolejne. Gra szybko się nie nudzi.

W zabawie może wziąć udział od 2 do 6 osób, w wieku powyżej 5 lat. Im więcej graczy tym rozgrywka staje się mniej przewidywalna, trudniej zaplanować kolejny ruch.

Gra zapewnia miłą i wciągającą rozgrywkę. Jest łatwa i przyjemna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here