„Maja Orety” Eliza Sarnacka-Mahoney

0

Maja Orety to nietypowa książka łącząca w sobie wątki przygodowe, fantastyczne i detektywistyczne.

Ma ciekawą fabułę i zaskakujące zaskoczenie. W książce występuje wiele motywów, które początkowo trudno czytelnikowi ze sobą powiązać. Ma się wręcz wrażenie, że do siebie nie pasują. Stopniowo wątki zaczynają się ze sobą łączyć i układać w spójną całość. 

Maja ma wielką tajemnicę. W jej ogrodzie mieszkają elfy. Wychowawczyni Mai również ukrywa jakiś sekret. Dziewczynka wspólnie z przyjaciółką Weroniką postanawia podstępem dostać się do domu nauczycielki i poznać bliżej jej życie prywatne. Dzieci odnajdują tam tajemniczą fotografię. Rozpoczynają śledztwo mające na celu ustalenie, kim jest znajdujący się na zdjęciu mężczyzna i co łączy go z wychowawczynią. W rozwikłaniu tajemnicy pomoże im woźny oraz elfy.

„Maja Orety jest powieścią skierowaną do dzieci od 8 lat. Książka jest przyjemna, szybko się ją czyta. Z uwagi na tematykę i wątki romantyczne myślę, że spodoba się bardziej dziewczynkom.

Autorką omawianej propozycji jest Eliza Sarnacka-Mahoney, korespondentka, publicystka, dziennikarka i pisarka, związana z mediami w Polsce i USA. „Maja Orety” stanowi jej debiut dla dzieci.

Czarno- białe ilustracje wyszły spod ręki Katarzyny Kołodziej.