„Magiczne skrzypce” Izabella Klebańska

0

Życie Jacka nie jest łatwe. Jego tata odszedł. Mieszka za granicą z nową rodziną.

Babcia Jacka zginęła w wypadku samochodowym. Pojazdem kierował dziadek, który przeżył. Stracił jednak pamięć i kontakt z rzeczywistością. Na domiar złego pewnego dnia bohater dowiaduje się, że jego mama jest ciężko chora. Jackowi przyjdzie po raz kolejny stawić czoła wyzwaniom, jakie stawia przed nim życia. Na szczęście bohater może liczyć na wsparcie starszego brata, bliskiej koleżanki oraz… ducha babci.  W książce nie zabraknie także dobrze skrojonej intrygi, zaczarowanych skrzypiec oraz dużej dawki muzyki klasycznej. 

„Magiczne skrzypce” to dobrze napisana propozycja, którą czyta się jednym tchem. Skierowana jest do dzieci od 9 roku życia. Czytając ją czujemy się jak na karuzeli pełnej emocji. Książka śmieszy, by po chwili wzruszyć i zaskoczyć. Magia i świat duchów przeplatają się tu z rzeczywistością oraz troskami dnia codziennego.

„Magiczne skrzypce” mówią o przyjaźni i miłości, a także o tęsknocie za bliskimi, którzy odeszli. Bohaterowie mają silne charaktery i walczą o realizację własnych marzeń. Propozycja ta pokazuje, że pomimo różnych trudności, można odnaleźć sposób na własne szczęście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here