„Strażnicy kosmosu” od Naszej Księgarni

0

Gra planszowa „Strażnicy kosmosu” z pewnością usatysfakcjonuje wszystkich miłośników stylu retro. 

Gra, której grafika przypomina nam o przeszłości, zabiera nas jednak na wycieczkę w przyszłość. Uczestnicy zabawy przeobrażają się w pilotów gwiezdnych myśliwców. Starają się obronić skolonizowane planety przed inwazją obcych. W rozgrywce może wziąć udział od 2 do 4 osób mających co najmniej 7 lat. Rozegranie partii trwa około 20 minut. 

Przygotowanie do rozpoczęcia zabawy jest ekspresowe. Plansza jest niewielka, trzeba ją jednak rozłożyć na stabilnym podłożu, aby żetony się nie przesuwały. 

Instrukcja zawiera 12 stron, niech was to jednak nie zwiedzie, gdyż planszówka jest bardzo prosta. Szybkie przejrzenie instrukcji wystarczy do opanowania jej zasad. Uczestnicy zabawy mogą wybrać podstawowy lub zaawansowany wariant gry.

Mechanika nie jest skomplikowana. W każdej rundzie gracze wykonują 3 akcje: przesunięcie myśliwca, oddanie strzału i przesunięcie miny. 

Planszówkę charakteryzuje dość mała losowość, kolejne rozgrywki są do siebie podobne, mimo innego ułożenia na planszy. Rozgrywka jest spokojna, interakcja między graczami jest niewielka. Powyższe cechy sprawiają, że Strażnicy kosmosu” nadają się jako przerywnik pomiędzy bardziej skomplikowanymi grami. Planszówka sprawdzi się także wtedy, gdy nie chcemy, aby rywalizacja czy presja czasu grała pierwsze skrzypce. Strażnicy kosmosu” to gra, przy której można się zrelaksować i miło spędzić czas.

Pudełko ma niewielkie rozmiary, zawiera planszę, żetony, znaczniki, naklejki, pionki oraz woreczki strunowe ułatwiające przechowywanie komponentów. Grę łatwo przechowywać i zabrać na wyjazdy. Całość jest solidnie, schludnie wykonana. Grafika jest prosta i klimatyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here