„Stella, Pikuś i radość” Nina Lussa

0

Książka „Stella, Pikuś i radość” zawiera dwa pełne uroku opowiadania, w których poruszone zostały niecodzienne tematy.

Nastała wiosna, przyroda budzi się do życia.  Z każdej strony widać tętniące życie, kolory i radość. Stella ma jednak zły humor, nie ma ochoty na zabawę, nic ją nie cieszy. Za sprawą pewnych małych czapeczek oraz wycieczki do cioci nauczy się, że optymizm jest wielką potęgą i warto doceniać każdą drobnostkę.

W drugim opowiadaniu główna bohaterka poznaje wyjątkowego chłopca. Grześ nie może chodzić, jeździ na wózku. Przypadkowe spotkanie stało się początkiem pięknej przyjaźni.

Nina Lussa stworzyła mądrą książką z ważnym przesłaniem. To ciekawa i intrygująca propozycja. Skłania do przemyśleń i rozmów na temat inności, tolerancji, przyjaźni i radości z życia.

Opowiadania są ciepłe, pomysłowe, nieco zaskakujące. Czyta się je z przyjemnością. Krótka forma i prosty język sprawiają, że tę propozycję można polecić dzieciom od trzeciego roku życia. Książkę zdobią kolorowe ilustracje, które wspaniale dopełniają całości.

Jeśli chcecie poznać inne przygody Stelli i jej sympatycznego pieska to koniecznie sięgnijcie po „Stella, Pikuś i skarby”.