„Śmieci – najbardziej uciążliwy problem na świecie” Mądrą Książką Roku 2019 dla dzieci

0

 „Śmieci – najbardziej uciążliwy problem na świecie” autorstwa Gerdy Raidt została uznana Mądrą Książką Roku 2019 dla dzieci.

Konkurs organizuje Uniwersytet Jagielloński i Portal Mądre Książki  – niezależny serwis poświęcony literaturze popularnonaukowej tworzony przez naukowców i popularyzatorów nauki.

Raidt w swojej propozycji opowiada o odpadkach w sposób kompleksowy i prosty. Prezentuje śmieci jako ważny element ludzkiego życia. Opowiada o segregacji odpadów, ich składowaniu, recyglingu oraz wskazuje jak ograniczyć ilość produkowanych śmieci.

„Śmieci – najbardziej uciążliwy problem na świecie” to propozycja, która może zaskoczyć. Czy wiecie, jak przechowuje się toksyczne odpady, czym jest mikroplastik lub co oznaczają symbole na opakowaniach produktów? Jeśli nie to koniecznie musicie zaznajomic się z tym tytułem.

Książka zawiera niezwykłe przykłady osób, które żyją w duchu zero waste, a w ciągu roku produkują zaledwie słoik śmieci. Autorka zachęca, aby przerabiać zużyte przedmioty i nadawać im drugie życie. Podpowiada także co zrobić z nadmierną ilością wszystkiego, co posiadamy.

„Śmiecinajbardziej uciążliwy problem na świecie” dostarcza dziecku ogromną ilość wiedzy i ciekawostek. Książka ma przyjazną formę i przystępny język, ilość tekstu jest wyważona, nie przytłacza. Dodatkowo do lektury zachęca duża ilość kolorowych ilustracji.

To wartościowa i ważna pozycja inspirująca do zmiany postawy życiowej wobec problemu, który dotyka każdego z nas. Zachęcam do lektury tej książki wspólnie z dzieckiem. Wybrane tematy można wówczas omawiać szerzej lub na bieżąco odpowiadać na dziecięce wątpliwości.

Więcej na temat książki przeczytacie na stronie Wydawnictwa Babaryba.

Gorąco polecam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here