„Raptus” Magdalena Kulus

0

W książce „Raptus” poznajemy pewnego jamnika szorstkowłosego.

Czworonożny zwierzak mieszka od wielu lat ze swoją właścicielką panią Halinką. Stanowią duet idealny. Są nierozłączni i dbają o siebie wzajemnie. Pewnego dnia pani Halinka wychodzi z domu i już nie wraca. Raptus trafia do schroniska. Pies nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Wierzy jednak, że znajdzie miłość i nowym domu.

Książka z pewnością poruszy serce każdego małego czytelnika. We wzruszający sposób opowiada o życiu czworonogów oraz ich miłości do człowieka. Uświadamia, że zwierzęta mają uczucia i podobnie jak ludzie potrafią smucić się, cieszyć oraz tęsknić.

„Raptus” to propozycja wartościowa, napisana w sposób ciekawy i przejmujący. To także ważny głos, mówiący o tym, że warto adoptować zwierzę ze schroniska. Pies z pewnością odwdzięczy się właścicielowi radością i bezinteresowną miłością.

Oprawę graficzną książki stworzyła Marta Kurczewska. Ilustracje narysowane są miękką kreską, mają intensywne kolory oraz wyrazisty charakter. Z pewnością spodobają się niejednemu dziecku.

Muszę przyznać, że nie znałam wcześniej książek Magdaleny Kulus. Teraz z pewnością nadrobię zaległości.