„Potęga słowa” gra rodzinna i imprezowa

1

Na półki sklepowe trafiła „Potęga słowa” stworzona przez Jeffa Becka. Za oprawę graficzną karcianki odpowiadają Przemysław Fornal i Ryan Goldsberry.

Gracze wcielają się w rolę tajnych agentów, walczących o władzę nad światem. Starają się pozyskać jak największą ilość obiektów a tym samym zdobyć dominację nad planetą.

Gra ukazała się nakładem Naszej Księgarni, dlatego możemy być pewni, że została dopracowana w każdym detalu. W niewielkim, zgrabnym pudełku znajduje się 110 kart, 122 różnych znaczników oraz płytka rund. Zadbano także o karty ze ściągawkami dla każdego gracza i woreczki strunowe ułatwiające przechowywanie komponentów.

Przygotowanie do rozpoczęcia rozgrywki jest proste i szybkie. Do rozłożenia kart potrzebujemy nieco przestrzeni, zwłaszcza gdy w zabawie biorą udział 4 osoby. Zasady Potęgi słowa” można wyjaśnić nowym uczestnikom w kilka chwil lub poznać je z czytelnej i krótkiej instrukcji.

Mechanika gry nie jest skomplikowana. Rozgrywka składa się z 6 rund. W każdej rundzie gracze wykonują 3 akcje: dołożenie karty, ułożenie słowa z liter znajdujących się na stole, dobranie karty. Gra jest regrywalna, cechuje ją duża losowość. Za każdym razem ustawienie jest inne.

Potęga słowa” spodoba się z pewnością  osobom lubiącym Scrabble” czy Gimatriks”. Rozgrywce towarzyszy duże skupienie i wysiłek intelektualny. Gracze starają się układać jak najdłuższe słowa, co przybliża ich do zdobycia większej ilości punktów. Między uczestnikami zabawy dochodzi do  interakcji negatywnych. Gracz wykonujący ruch usuwa znaczniki rywala leżące na kartach, które chce zająć. Bardziej wprawieni gracze mogą tworzyć swoją strategię i planować ruchy.

Minimalna ilość osób do wspólnej zabawy wynosi 2, maksymalna 4 graczy. Uczestnicy rozgrywki powinni mieć powyżej 10 lat. Rozegranie partii trwa około 30 minut. Długość gry zależy od liczby osób oraz ich sprawności w tworzeniu kolejnych wyrazów.

Na kartach oprócz liter umieszczono rysunki zabytków, charakterystycznych budynków i miejsc oraz nazwę kraju, w którym występują. Dzięki temu zabiegowi karcianka jest ciekawsza, ma także walor edukacyjny.

 Potęga słowa” posiada także dodatkowy wariant gry, urozmaicający zabawę. 

1 KOMENTARZ

  1. Z rodziną często gramy w gry słowne. Pozwala to rozwijać swoją bazę słów. Korzystamy też że słowników typu https://poocoo.pl ale nie żeby wygrywać każda grę, tylko żeby weryfikować dopuszczalnosc wyrazów. A z potęgą slowa musimy koniecznie spróbować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here