„Operacja Czarny Las” Jørn Lier Horst

0

Tiril i Oliver są przyjaciółmi prowadzącymi Biuro Detektywistyczne nr 2. Sympatyczni bohaterowie potrafią rozwiązać nawet najbardziej zagmatwane zagadki.

W najnowszym tomie z serii „Operacja…” młodzi detektywi próbują wyjaśnić, dlaczego w tajemniczym lesie nie słychać śpiewu ptaki. Okazuje się, że las skrywa wiele sekretów, które staną się początkiem prawdziwego wyzwania. Dlaczego drzewa umierają? Czy ktoś je truje? Jaki ma w tym cel? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź, czytając „Operację Czarny Las”.

Książkę można polecić dzieciom rozpoczynającym przygodę z samodzielnym czytaniem. Propozycja ma duże litery, prosty język oraz wiele kolorowych ilustracji, które z pewnością spodobają się dzieciom.

Książka jest bardzo ładnie wydana, ma twardą oprawę i śliski papier. Fabuła jest ciekawa, zachęca czytelnika do próby samodzielnego rozwikłania sprawy. Uczy dzieci logicznego myślenia, syntezy i wnioskowania. Zagadka nie jest skomplikowana, co daje dziecku dużą szansę jej rozwiązania a tym samym poczucie sukcesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here