„Ocieplenie Klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?” Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian

0

Wokół tematu globalnego ocieplenia narosło wiele mitów. Sceptycy powątpiewają czy ludzie przyczyniają się do zmian klimatycznych, kwestionują również to, jak szybko one postępują.

Ocieplanie się klimatu jest jednak faktem, którego nie da się podważyć. Wzrost poziomu mórz i oceanów, topnienie lodowców oraz coraz częstsze ekstremalne zjawiska pogodowe to zmiany, które odczuwają ludzie na całym świecie.

Książka „Ocieplenie Klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?” autorstwa Kristiny Scharmacher-Schreiber oraz Stephanie Marian porządkuje aktualną wiedzę na temat. 

Autorzy rozprawiają się z mitami dotyczącymi globalnego ocieplenia, tłumaczą, w jaki sposób zachodzą zmiany w środowisku, a także jakie są ich konsekwencje. Czytelnikom udzielają wskazówek jak oszczędzać energię, ograniczać emisję dwutlenku węgla oraz produkować mniej śmieci.

Ocieplenie Klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?” to propozycja niezwykle wartościowa, wielowymiarowa i potrzebna. Tłumaczy dzieciom niełatwe zagadnienia w sposób przystępny i ciekawy. Daje czytelnikom poczucie, że swoją postawą i wyborami mogą wpływać na otaczający nas świat. 

To książka popularnonaukowa, którą warto promować i polecać wszystkim rodzinom. Stanowi bogate źródło wiedzy i zachęca do proekologicznego spojrzenia na środowisko. 

Książka dedykowana jest dla dzieci od 8 roku życia. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Babaryba.