„Nibybór” Agnieszka Frączek

0

Agnieszka Frączek jest językoznawcą, germanistką oraz leksykografką. Od wielu lat tworzy książki dla dzieci, w których przybliża wiedzę na temat naszego ojczystego języka.

Autorka zdobyła wiele nagród m.in. tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Jeśli jeszcze nie znacie propozycji Agnieszki Frączek, to z pewnością warto się z nimi zapoznać. „Nibybór” jest najnowszą propozycją autorki. W książce znajdziemy 23 wiersze powiązane ze sobą tematycznie.

Autorka zaprasza nas na spacer po mieście. Nie będzie to jednak typowa wycieczka ze zwiedzaniem parków czy zabytków. Frączek uświadamia czytelnikowi, że w mieście żyje wiele zwierząt. Zachęca do bliższego przyjrzenia się przyrodzie. Wtedy dostrzeżemy jeża, kreta, szczura, nietoperza a może nawet lisa lub dzika.

Wiersze tworzą spójną całość, którą czyta się z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy. Książka zapewnia dobrą rozrywką, ma także walor edukacyjny. Zachęca do poznania otaczającego nas świata.

Książka jest pięknie wydana, ma twardą oprawę, śliski papier, nasycone kolory. Ilustracje Daniela Włodarskiego są przepiękne, bajkowe i pełne humoru. Oglądanie ich to prawdziwa przyjemność.

Nibybór należy do serii Poduszkowce, która przeznaczona jest dla młodszych czytelników. Wydawnictwo Literatura zachęca, aby czytać ją z dziećmi już od 3 roku życia.

Szukacie innych propozycji Agnieszki Frączek? Zachęcamy do odwiedzenia strony Wydawnictwa Literatura. https://www.wydawnictwoliteratura.pl/