„Spod kozetki” Gary Small, Gigi Vorgan

Czy macie ochotę zajrzeć do wnętrza gabinetu amerykańskiego profesora psychiatrii? Gary Small w książce „Spod kozetki” opowiada o najciekawszych przypadkach, z którymi zetknął się w swojej praktyce lekarskiej.

Small opisał proces diagnozowania i leczenia 15 pacjentów, którzy wywarli znaczący wpływ na jego karierę zawodową. Wycinek rzeczywistości jaki otrzymujemy, jest mocno wyselekcjonowany i nie przedstawia codziennej pracy psychiatrów. Przypadki opisane przez autora są nietypowe. Czytając o nich, otwieramy szeroko oczy ze zdziwienia. Nie często psychiatrzy diagnozują bowiem ciążę urojoną, histeryczną ślepotę lub pracują z pacjentem, który dąży do amputacji własnej dłoni.

Książka od pierwszych stron porywa czytelnika i skłania do poświęcenia jej dłuższej chwili. Jest inteligentna i zabawna. Czyta się ją z prawdziwą przyjemnością.

Small pokazuje, jak niesamowite figle potrafi płatać nasz mózg. Psychiatra niczym detektyw musi na podstawie poszlak, rozwikłać zagadkę i dojść do prawdy. Czytelnikowi towarzyszy nieustająca ciekawość, co stoi za kolejnym przypadkiem i jak zakończy się historia pacjenta.

Ta niebanalna propozycja zapewnia świetną rozrywkę i sporą dozę zaskoczenia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here